Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup

Świetne informacje dla kibiców lekkoatletyki. Od 18 czerwca rusza cykl “Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”, który będzie odbywał się na terenie Telewizji Polskiej przy ulicy Jana Pawła Woronicza w Warszawie. Nie zabraknie największych polskich gwiazd na czele z Piotrem Liskiem, Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim na czele.

 

 

Plan startów podczas cyklu “Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”:

18 czerwca – pchnięcie kulą

25 czerwca – skok o tyczce

2 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym

9 lipca – pchnięcie kulą

16 lipca – skok o tyczce

23 lipca – skok wzwyż w studio telewizyjnym

– Żyjemy w dziwnych czasach, w których trzeba wcielać w życie niestandardowe działania. Wspólnie z prezesami PZLA szybko wymyśliliśmy co zrobić, żeby odmrozić świat Królowej Sportu. TVP Sport to stacja publiczna, więc naszą misją także jest odmrażanie. Teraz wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom kibiców i widzów, ale przede wszystkim sportowców dając im platformę do normalnego startowania. Pokazujemy, że świat sportu wracapodkreślił dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Odmrażanie sportu w Polsce ruszyło na dobre. W tę akcję włącza się również TVP Sport. Od 18 czerwca rusza cykl “Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”. Transmisja ze zmagań najlepszych biało-czerwonych będzie dostępna w TVP Sport, TVPSPORT.PL oraz w aplikacji mobilnej.

 Pojawią się przede wszystkim polskie gwiazdy. Postawiliśmy na trzy konkurencje. Całość będzie się odbywać przy ulicy Woronicza 17 w Warszawie. Rozpoczynamy rywalizację 18 czerwca od zawodów w pchnięciu kulą. Pojedynek Michał Haratyk vs. Konrad Bukowiecki, dwóch naszych czempionów. Można zacierać ręce. Do tego będzie jeszcze Jakub Szyszkowski i pozostała część polskiej elity. Jeśli granice zostaną otwarte będziemy starali się już w trakcie ściągnąć większe nazwiska – stwierdził Sebastian Chmara, halowy mistrz świata w siedmioboju, w rozmowie z TVPSPORT.PL.

Kibice lekkoatletyki obejrzą w akcji sportowców łącznie w trzech konkurencjach.

 Jeśli chodzi o konkurs w skoku o tyczce, to pojawią się oczywiście Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Polskich gwiazd nie zabraknie, zapraszanie innych wybitnych lekkoatletów komplikują zamknięte granice. Kibice obejrzą także zmagania w skoku wzwyż. Będzie Kamila Lićwinko i być może Sylwester Bednarek. Wszystko uzależnione od chęci sportowców – dodał Chmara.

 Skok wzwyż będziemy rozgrywać w studiu telewizyjnym. Po raz pierwszy w historii. To też ciekawostka. Sam nie wiem, jak to wyjdzie, ale jestem dobrej myśli. Na Woronicza pojawi się specjalistyczna infrastruktura lekkoatletyczna. Będą chodniki tartanowe, dokładnie te same, które są używane na wielkich imprezach i układane na stadionach. “Przyjedzie” rozbieg do skoku o tyczce, w pełni profesjonalny. Podobnie przy pchnięciu kulą. Dbamy o infrastrukturę – podkreślił.

Proponowane “odmrażanie” rywalizacji sportowej odbywa się zgodnie z rozporządzeniami Prezesa Rady Ministrów, minister sportu oraz ministra zdrowia i komunikatów GIS w zakresie znoszenia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 Wpisujemy się we wszelkie normy, które obecnie panują. Zachowujemy wszelkie zasady bezpieczeństwa. Stosujemy się do zasad opisanych w rozporządzeniach ministerstwa zdrowia. Zawodnicy będą zakwaterowani w hotelu, odizolowani od reszty. Będą mieli kontakt ze sobą, bo to naturalna kolej rzeczy, ale imprezę zaplanowano bez publiczności. Całość będzie dostępna w telewizji i internecie – zakończył Chmara.

Największe gwiazdy cyklu “Czwartki z lekkoatletyką – Orlen TVP Sport Cup”:

Pchnięcie kulą: Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk

Skok o tyczce: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski

Skok wzwyż: Kamila Lićwinko i Sylwester Bednarek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *