Radio

"Trzy po trzy", czyli nowy cyklu satyryczny Mariusza Cieślika

Gwiazdy kabaretu, stand-upu, telewizji i YouTube’a w nowym satyrycznym cyklu radiowej Trójki! Jego autorem i gospodarzem będzie Mariusz Cieślik.

 

Studio Programu 3 Polskiego Radia Foto: Małgorzata Sas/Polskie Radio

Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak, Krzysztof Ibisz, Piotr Gąsowski, Robert Korólczyk, Robert Motyka, Łukasz “Lotek” Lodkowski, Rafał Pacześ i Maciek Dąbrowski – to tylko niektóre nazwiska, które współtworzyć będą nową audycję autorską Mariusza Cieślika – dziennikarza, a od niedawna wicedyrektora Programu 3 Polskiego Radia. Audycja “Trzy po trzy” na antenie codziennie, od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10. Pierwsze wydanie już w poniedziałek 12 lutego.

– Tu powiem wszystko czego nie mogłem powiedzieć do ucha prezesa. Nie ma się z czego śmiać? To będzie! – mówi Mikołaj Cieślak. – Znacie już moje teleturnieje, teraz czas na radio-turniej. W oparach absurdu – obiecuje Krzysztof Ibisz. – W tym programie nie będzie głupich dowcipów. Będą mądre dowcipy. Dlatego będę się w nim pojawiał ja – zapowiada Grzegorz Halama. A Piotr Gąsowski przestrzega słuchaczy: – Słuchając tych żartów, wyrwiecie sobie wszystkie włosy z głowy. Ja już to zrobiłem. W waszym imieniu.

Cykl będzie się ukazywał od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10 w ramach popołudniowego wydania “Zapraszamy do Trójki”. “Trzy po trzy”, czyli trzy tematy po trzy minuty w formie satyrycznego podsumowania dnia. Codziennie gościem Mariusza Cieślika będzie inna gwiazda – znani satyrycy będą współautorami kolejnych wydań programu.

– Zanim ludzie się zdołują, oglądając w telewizyjnych wiadomościach newsy o kolejnych tragediach i problemach kraju, postaramy się, żeby trochę się rozerwali. Dlatego nie chcemy, żeby w programie  dominowała polityka. Ona i tak otacza nas zewsząd – mówi autor audycji Mariusz Cieślik. – Ale nie będzie tematów tabu. Jedyne ograniczenie wynika z przepisów. Młode pokolenie satyryków jest przyzwyczajone do używania wulgaryzmów jako środka wyrazu. W radiu to niemożliwe – dodaje dziennikarz.

Oprócz lubianych przez słuchaczy Trójki gwiazd kabaretu, takich jak m.in. Grzegorz Halama, Mikołaj Cieślak z Kabaretu Moralnego Niepokoju, Robert Motyka z Paranienormalnych, Adam Małczyk z Formacji Chatelet czy Robert Korólczyk z Kabaretu Młodych Panów, na antenie pojawią się również popularni standuperzy i youtuberzy. Ten obszar satyry rozwija się dziś bardzo dynamicznie, ale jest mniej znany publiczności Programu 3 Polskiego Radia. Tymczasem Łukasz “Lotek” Lodkowski czy Rafał Pacześ to osobowości przyciągające na swoje występy tysiące ludzi i oglądane w internecie miliony razy. Podobnie jest z prowadzącym w sieci własny kanał satyryczny Maćkiem Dąbrowskim. W ekipie programu “Trzy po trzy” znajdą się również: jedna z najważniejszych postaci sceny improwizacji Maciej Buchwald z Klancyka oraz popularny aktor komediowy Piotr Gąsowski. Krótko mówiąc “Trzy po trzy” będzie miejscem, gdzie słuchacze znajdą wszystko, co najciekawsze na współczesnej scenie komediowej.

– Dla niezorientowanych niespodzianką może być fakt, że, wśród zawodowych satyryków, pojawi się telewizyjny prezenter Krzysztof Ibisz. Jako człowiek obdarzony dużym poczuciem humoru w tym programie będzie parodiował samego siebie, przygotowując co tydzień “Radio-turniej”, czyli absurdalną zagadkę dla słuchaczy. Nie będzie to jedyna niespodzianka – w przyszłości w “3 po 3” pojawią się też poezja i proza. Będzie to zatem program satyryczno-artystyczny, który ucząc bawi i bawiąc uczy – dodaje Mariusz Cieślik.

 Audycja “Trzy po trzy” na antenie Programu 3 Polskiego Radia od poniedziałku do czwartku o godz. 18.10. Zaprasza Mariusz Cieślik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *