Sport w TVTVP

Dart. Transmisje turnieju masters w TVP Sport

Po historycznym występie Krzysztofa Ratajskiego w mistrzostwach świata zdecydowanie wzrosło zainteresowanie dartem w naszym kraju. Przed Polakiem teraz debiut w mastersie z udziałem 24 najlepszych zawodników rankingu PDC. Zmagania w Milton Keynes będzie można oglądać na żywo w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej oraz w TVP Sport.

 

Po znakomitym występie Krzysztofa Ratajskiego w mistrzostwach świata mocno wzrosła popularność darta w Polsce. Nasz zawodnik po raz pierwszy w karierze dotarł do ćwierćfinału imprezy odbywającej się w londyńskiej Alexandra Palace.

Kolejną imprezą z udziałem najlepszych darterów świata będzie masters, który mimo sytuacji pandemicznej w Anglii ma zostać przeprowadzony zgodnie z planem, oczywiście bez kibiców.

Z powodu zmian, które ogłoszono w tym miesiącu w turnieju wystąpi 24 najlepszych zawodników rankingu PDC, zamiast szesnastu, jak było to dotychczas.

Areną zmagań będzie Marshall Arena w Milton Keynes. Masters odbędzie się od 29 do 31 stycznia (piątek-niedziela). Zwycięzca zdobędzie 220 tysięcy funtów. Ośmiu najwyżej sklasyfikowanych darterów, w tym m.in. mistrz świata Walijczyk Gerwyn Price oraz Michael van Gerwen, zacznie rywalizację dopiero od drugiej rundy.

Już w pierwszej zobaczymy jednego z sześciu debiutantów w tej imprezie. Ratajski jako zawodnik z “14” zmierzy się z Simonem Whitlockiem. Z Australijczykiem wygrał podczas ostatnich MŚ bez straty seta.

Jeśli wygra, to jego kolejnym rywalem będzie najlepszy przed rokiem w mastersie Szkot Peter Wright.

Zawody skomentuje Jakub Łokietek.

2021 Masters. Program

– piątek, 29 stycznia

pierwsza runda (do 6 wygranych legów – best of 11)

– sobota, 30 stycznia

druga runda (do 10 wygranych legów – best of 19)

– niedziela, 31 stycznia

ćwierćfinały (do 10 wygranych legów – best of 19)

półfinały (do 11 wygranych legów – best of 21)

finał (do 11 wygranych legów – best of 21)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *