Debata na stulecie odzyskania niepodległości w TVN24

Już dziś o godzinie 20:00 w TVN24 debata “Niepodległość, wolność, przyszłość” z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Podczas debaty między innymi odczytane zostaną najpiękniejsze życzenia dla Polski, które można było składać przez ostatnie kilka miesięcy na portalu tvn24.pl.

[AdSense-A]

 

21 października w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się debata poświęcona stuleciu odzyskania przez Polskę niepodległości. Wydarzenie zostało zarejestrowane, a dziś o godzinie 20 będzie można je zobaczyć na antenie TVN24.

Podczas debaty prolog wygłosił Timothy Snyder, amerykański historyk i analityk, profesor Uniwersytetu Yale, znawca historii naszej części Europy, autor bestsellerów takich jak “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”, “Czarna Ziemia. Holokaust jako ostrzeżenie” czy “O tyranii. Dwadzieścia lekcji z dwudziestego wieku”, wyróżniony między innymi nagrodami im. Jerzego Giedroycia i im. Hannah Arendt.

Głos zabrali także polscy eksperci: prof. Włodzimierz Borodziej – historyk z Uniwersytetu Warszawskiego specjalizujący się w historii najnowszej, przewodniczący komitetu naukowego Domu Historii Europejskiej w Brukseli, dr Dominika Kozłowska – publicystka i filozof, redaktor naczelna miesięcznika “Znak”, współpracowniczka Instytutu Myśli Józefa Tischnera oraz Adam Zamoyski – brytyjski historyk i publicysta polskiego pochodzenia, autor bestselerów książkowych, który wykłada w Anglii, Europie i Stanach Zjednoczonych.

Forum prowadzili dziennikarze: Katarzyna Kolenda-Zaleska i Jacek Stawiski.

Organizatorami wydarzenia są TVN24 i ECS.

W niedzielę 28 października o godzinie 20:00 retransmisja debaty na antenie TVN24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *