Sport w TV

Debiut w Iowa i doroczna wizyta w New Hampshire – NASCAR Cup Series w Motowizji (wideo)

Dwa najbliższe wyścigi pucharowej serii NASCAR odbędą się na dwóch krótkich owalach – Iowa Speedway oraz New Hampshire Motor Speedway. Pierwszy z nich debiutuje w kalendarzu NASCAR Cup Series. Oba wyścigi pokaże Motowizja.

 

Iowa Speedway było jedyną nowością w tegorocznym kalendarzu pucharowej serii NASCAR. Owal o długości 0,875 mili został otwarty w 2006 roku, a do sezonu 2019 był regularnie odwiedzany przez dwie pozostałe krajowe dywizje NASCAR – Xfinity oraz Craftsman Truck Series. Sukces wyścigów IndyCar Series w stanie słynącym z upraw kukurydzy przekonał władze NASCAR, by powrócić na Iowa Speedway – tym razem ze swoją najważniejszą serią jako zastępstwo za przebudowywane Auto Club Speedway.

Mający nieco ponad milę długości New Hampshire Motor Speedway ma zdecydowanie dłuższą historię w NASCAR Cup Series. Obecna wersja toru w Loudon istnieje od 1990 roku. Udane wyścigi drugiej rangą dywizji NASCAR sprawiły, że od sezonu 1993 rok rocznie pojawiają się tutaj najlepsi z najlepszych ścigający się w serii pucharowej. Najwięcej zwycięstw, dwanaście, w wiosenno-letnim wyścigu odnosili kierowcy Forda. Ostatnie dwie edycje padły łupem reprezentantów Toyoty z Joe Gibbs Racing – Christophera Bella i Martina Truexa Jr.

Obecnie ośmiu kierowców ma zapewnione miejsce w playoffach dzięki zwycięstwom w poprzednich wyścigach sezonu zasadniczego. Do tego grona dołączył Austin Cindric (Team Penske) po tym, jak na ostatnim okrążeniu rywalizacji na World Wide Technology Raceway wyprzedził swojego kolegę zespołowego Ryana Blaneya, u którego zabrakło paliwa. Spać spokojnie ponownie może także Kyle Larson (Hendrick Motorsports). Mistrz NASCAR Cup Series z 2021 roku dostał pozwolenie na wejście do playoffów mimo, że nie wziął udziału w przedwcześnie zakończonym Coca-Cola 600. Gdyby ktoś miał wątpliwości czy Larson zasługuje na miejsce w najlepszej szesnastce sezonu 2024, to kierowca zespołu Ricka Hendricka i Jeffa Gordona udowodnił to wygraną w Sonomie.

Do zakończenia sezonu zasadniczego pozostało 10 wyścigów. Widzowie od najbliższego weekendu będą mogli zauważyć różnicę w realizacji transmisji – od rundy w Iowa transmisje w Stanach Zjednoczonych przejmuje stacja NBC. W Polsce nic się jednak nie zmienia. Cały sezon NASCAR Cup Series można oglądać na antenie Motowizji z komentarzem Szymona Tworza oraz Michała Budziaka.

 

 

Transmisje NASCAR w Motowizji:

NASCAR Cup Series 2024 Iowa Speedway relive – poniedziałek, 17 czerwca, godz. 18:00

NASCAR Cup Series 2024 New Hampshire Motor Speedway na żywo – niedziela, 23 czerwca, godz. 20:30

NASCAR Cup Series 2024 Nashville Superspeedwayna żywo – niedziela, 30 czerwca, godz. 21:30

Podsumowania NASCAR w Motowizji:

NASCAR Cup Series 2024 Iowa Speedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 18 czerwca, godz. 22:20

NASCAR Cup Series 2024 New Hampshire Motor Speedwaypodsumowanie wyścigu – wtorek, 25 czerwca, godz. 22:20

foto, źródlo. Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *