Radio

Deborah Brown w Trójce

W najbliższą sobotę – dzień przed koncertem w Trójkowym studiu – Deborah Brown wraz z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim odwiedzą Marka Niedźwieckiego.
 

W najbliższą niedzielę 14 maja w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7 wystąpi Deborah Brown z towarzyszeniem swojego kwartetu oraz saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim. Amerykańska wokalistka jazzowa podczas koncertu w Trójce zaprezentuje materiał ze swojego najnowszego albumu “Kansas City Here I Come”. Transmisja od godz. 19.05.

Deborah Brown to jedna z najbardziej cenionych współcześnie amerykańskich wokalistek jazzowych. Po premierze albumu “Kansas City Here I Come” (2016), nagranego z saksofonistą Sylwestrem Ostrowskim i plejadą jazzowych gwiazd, artystka rusza w promocyjną trasę koncertową po Europie. Pierwszy występ artyści dadzą – na zaproszenie Marka Niedźwieckiego oraz producentki trójkowych koncertów Zofii Sylwin – już 14 maja w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Deborah Brown wyróżnia charakterystyczny styl, piękny głos, talent oraz erudycja godna największych wokalistek na scenie jazzowej. Ma też nieustającą ciekawość i chęć współpracy z artystami o innej wrażliwości i tradycji muzycznej. Jest muzycznym autorytetem oraz kontynuatorką potężnego i pięknego dziedzictwa muzycznego Kansas City.

Podczas majowych koncertów, a więc również w Trójce, Brown wystąpi wspólnie z Sylwestrem Ostrowskim – saksofonistą jazzowym, producentem muzycznym i szefem festiwalu Szczecin Jazz. Artystom na scenie towarzyszyć będą: rosyjska gwiazda jazzu, pianista Yakov Okun; włoski mistrz kontrabasu młodego pokolenia Francesco Angiuli oraz Eric Allen – światowej renomy amerykański perkusista z kwintetu Wallace’a Roneya.

A co usłyszymy w niedzielę w Trójce? Tak jak na swojej najnowszej płycie, Deborah Brown zaśpiewa najwspanialsze klasyki w mistrzowskim akompaniamencie. – Chciałam nagrać standardy, uchwycić prawdziwego ducha jazzu – mówi Deborah Brown. – W sposób, w jaki śpiewamy w Kansas City i te z piosenek, które są nam szczególnie bliskie. Pomyślałam również o tych wszystkich młodych wokalistach, którym za pośrednictwem tej płyty chcę dać prezent, wskazać drogę. Dziś już niewiele osób śpiewa jazz w ten sposób, a młodzi wokaliści potrzebują inspiracji. Mam nadzieje, że w tych nagraniach ją odnajdą – dodaje artystka.

Transmisja koncertu na antenie Programu 3 Polskiego Radia w niedzielę 14 maja od godz. 19.05.

Dodatkowo, artystka będzie gościem Marka Niedźwieckiego w sobotniej (13.05) “Markomanii”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *