Dell OptiPlex 7070 Ultra – miniaturowy komputer w podstawce do monitora

Firma Dell zaprezentowała nowe komputery z rodziny OptiPlex, dedykowane firmom i korporacjom. OptiPlex 7070 Ultra to kompaktowy komputer, który dzięki swoim niewielkim gabarytom zmieści się w ramieniu podtrzymującym monitor. Cechuje go uniwersalność oraz prostota montażu.

 

 

 

Komputery all-in-one bardzo często znajdują swoje zastosowanie w firmach i korporacjach, dzięki konstrukcji, która minimalizuje zajmowaną przez nie powierzchnię na biurku. Urządzenia te nie są jednak wolne od wad. Przede wszystkim trzeba wziąć pod uwagę utrudniony, a czasami wręcz niemożliwy, dostęp do komponentów urządzenia. Stąd też wymiana podzespołów to najczęściej duży problem. Firmy, które posiadają sprzęt leasingowy radzą sobie z tym, poprzez i tak częstą wymianę sprzętu, która ma miejsce raz na kilka lat. Inaczej wygląda to w środowisku domowym, gdzie użytkownik korzysta z komputera nieco dłużej.

OptiPlex 7070 Ultra to zdecydowanie bardziej uniwersalne rozwiązanie. Miniaturowa obudowa ma objętość zaledwie 0,5 litra. Wszystko to dzięki zastosowaniu mobilnego procesora Intel z rodziny Whiskey Lake-U, który ponadto jest jedynym stałym komponentem urządzenia. Wszystkie pozostałe elementy, takie jak: pamięć RAM, dysk SSD M.2 2230 czy dysk HDD 2.5 cala można wymienić samodzielnie. OptiPlex 7070 dostępny będzie w różnych konfiguracjach. Użytkownik do wyboru otrzyma procesor Core i3/5/7 oraz układ graficzny UHD 620. Dodatkowo urządzenie wyposażone zostanie w LAN 1 Gbps, opcjonalny moduł Wi-Fi 6, USB Typu C z obsługą DisplayPort, USB Typu A oraz port audio 3.5-mm. Wymiana poszczególnych podzespołów zajmie zaledwie kilka sekund.

Doskonale rozwiązano kwestię zasilania. Kabel zasilający podłączany jest tylko do monitora, natomiast komputer zasilany jest z przeznaczonego do tego portu DisplayPort przez kabel USB typu C. OptiPlex 7070 Ultra pojawi się już wkrótce w sprzedaży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *