Internet & Gry

“Digital Means Future” – nowy podcast premium na Forbes.pl

16 marca o godz. 9:00 na Forbes.pl oraz na stronie głównej Onetu zadebiutuje pierwszy z serii 15 podcastów „Digital Means Future”.

 

W programach prowadzonych przez Nell Przybylską wezmą udział laureaci nagrody Digital Shapers przyznawanej przez Fundację Digital Poland. Gościem pierwszego wydania podcastu będzie Anna Streżyńska, była minister cyfryzacji i była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Premierowe odcinki podcastu „Digital Means Future” będą dostępne w każdy wtorek dla subskrybentów Forbes.pl oraz Mediaklub.pl.

Redakcja Forbes oraz Fundacja Digital Poland, która stoi za stworzeniem listy Digital Shapers, zaproszą do rozmów o nowych technologiach innowatorów o nietuzinkowych pomysłach, którzy mają ogromny wpływ na digitalizację kraju.

Listę Digital Shapers tworzy 15 wyjątkowych osobowości, odznaczonych przez Fundację Digital Poland za ponadprzeciętny wkład w rozwój polskiej gospodarki w 5 kategoriach: edukacja, transformacja cyfrowa, inwestycje, innowacje i technologie, wizjoner. W ubiegłym roku o tytuł Digital Shapers ubiegało się blisko 300 kandydatów.

 

 

– Pandemia spowodowała, że potrzeba na kontakt cyfrowy, na możliwość realizowania w sposób cyfrowy dotychczas analogowych procesów i transakcji wzrosła do niespotykanego wcześniej poziomu. Całe szczęście Polacy są mistrzami niestandardowych pomysłów. – Bardzo dużo innowacji, bardzo dużo myślenia kategoriami potrzeb, kategoriami klienta, wymagań czasu powstaje właśnie w Polsce. Potrafimy myśleć niestandardowo, umiemy omijać przeszkody i szukać rozwiązań zupełnie poza marginesem normy, a stąd już jest bardzo blisko do innowacji cyfrowych. A pandemia pokazała, że technologie cyfrowe pozwalają nam praktycznie na wszystko – mówi w rozmowie z Nell Przybylską – Anna Streżyńska, współzałożycielka i prezes MC2 Innovations, była minister cyfryzacji i była szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

W kolejnych odcinkach podcastu „Digital Means Future” wystąpią m.in.: Dawid Łasiński – nauczyciel, który zdobył popularność ucząc chemii w internecie; Piotr Orzechowski – twórca Infermediki, startupu, który zrewolucjonizował wstępną diagnozę medyczną; Przemysław Staroń – psycholog, nauczyciel etyki i filozofii w II Liceum Ogólnokształcącym w Sopocie, Nauczyciel Roku 2018, który w ubiegłym roku znalazł się wśród 50 najlepszych nauczycieli świata; Tomasz Blicharski – wiceprezes Żabka Polska, nagrodzony za usługę Żappka Pay – bezstykową metodę płatniczą, zaszytą w aplikacji mobilnej.

Podcasty będzie prowadzić Nell Przybylska, dziennikarka z wieloletnim doświadczeniem w mediach (m.in. w Panoramie i Teleexpressie oraz w TVN CNBC, Onet Biznes oraz Forbes.pl), która obecnie odpowiada za strategię oraz komunikację Fundacji Digital Poland.

Podcast „Digital Means Future” będzie dostępny dla subskrybentów serwisu Forbes.pl oraz Mediaklub.pl. Użytkownicy Mediaklub.pl mają nielimitowany dostęp do wszystkich treści serwisów: Newsweek, Forbes, Fakt, Auto Świat, Komputer Świat oraz Przegląd Sportowy, a także dostęp do programów wideo oraz wyjątkowych podcastów premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *