Technologia - Promocje

DISH Wireless wybiera Samsung Electronics do wdrożenia otwartej sieci dostępu radiowego (O-RAN) 5G

Samsung Electronics Co. Ltd. i DISH Network Corporation (NYSE: DISH) ogłosiły, że firma Samsung Electronics została wybrana do wdrożenia rozwiązań otwartej sieci dostępu radiowego 5G w sieci SMART 5G™ firmy DISH Wireless. Zgodnie z wieloletnią umową firmy będą współpracować we wdrażaniu zwirtualizowanych rozwiązań i modułów radiowych RAN (vRAN) zgodnych ze standardem sieci O-RAN 5G firmy Samsung na rynkach w całych Stanach Zjednoczonych, wspierając komercyjne usługi 5G firmy DISH.

 

 Rozwiązania 5G firmy Samsung odegrają integralną rolę w rozbudowie naszej sieci, dając nam elastyczność we wdrażaniu naszej natywnej sieci w chmurze z rozwiązaniami opartymi na oprogramowaniu, które wspierają zaawansowane usługi i skalowalność operacyjną – mówi John Swieringa, Prezes i Dyrektor Operacyjny DISH Wireless. – Z niecierpliwością oczekujemy na podjęcie współpracy z firmą Samsung, której wiodąca pozycja w branży zaawansowanych sieci vRAN i O-RAN wesprze naszą wizję świadczenia otwartych, interoperacyjnych usług 5G opartych na chmurze konsumentom i przedsiębiorstwom w Stanach Zjednoczonych.

– Firma Samsung cieszy się na tę wspólną podróż 5G z DISH, pionierem w udostępnianiu nowych możliwości domom i firmom w całym kraju dzięki otwartości i wirtualizacji będącym fundamentem ewolucji sieci – mówi Mark Louison, Wiceprezes Wykonawczy i Szef wydziału Networks Business spółki Samsung Electronics America. Nasze zaawansowane sieci vRAN 5G i rozwiązania radiowe łączą jakość klasy telekomunikacyjnej z elastycznością chmury, opierając się na tych korzyściach, by umożliwić większej liczbie klientów korzystanie z pełnej wartości komercyjnej sieci O-RAN 5G.

Samsung Networks Business dostarczy firmie DISH Wireless swoje rozwiązania 5G i RAN, oprogramowanie vRAN oraz różne moduły radiowe zgodne ze standardem O-RAN, w tym radia Massive MIMO. Sieć VRAN firmy Samsung może działać na dowolnym komercyjnym, standardowym serwerze, zapewniając jednocześnie funkcjonalność taką, jak konwencjonalny sprzęt fizyczny. Dzięki architekturze natywnej dla chmury wdrożenie sieci O-RAN firmy DISH Wireless oparte jest na otwartych interfejsach, co gwarantuje kompatybilność wielu dostawców i różnych scenariuszy wdrażania. Radia Samsung będą również obsługiwać wszystkie pasma częstotliwości firmy DISH: transmisję dupleksową z podziałem częstotliwości (FDD) i z podziałem czasu (TDD) (w tym n71, n29, n66, n70, n48 i n77).

Telefony i urządzenia mobilne

Współpraca DISH i Samsung rozszerzy się na detalicznych klientów bezprzewodowych, zapewniając im najnowocześniejsze urządzenia 5G i łącząc ich z siecią SMART 5G™ firmy DISH Wireless.

– Nasza współpraca z DISH Wireless przynosi wiele innowacyjnych produktów i usług mobilnych firmy Samsunga jeszcze większej liczbie klientów w sieci DISH – mówi Jude Buckley, Wiceprezes Wykonawczy wydziału Mobile Business spółki Samsung Electronics America. – Cieszymy się, że możemy nadal współpracować, by udostępnić więszej liczbie klientów najnowocześniejsze produkty i usługi mobilne Samsung, które są kompatybilne z siecią DISH.

– Wspólnie stworzymy rozwiązania, które przybliżą inteligentną sieć DISH Wireless klientom detalicznym i korporacyjnym, zwiększając ich produktywność, wzbogacając ich połączenia z ludźmi i inteligentną technologią, usprawniając ich operacje biznesowe i dając naszym klientom kontrolę nad ich usługami 5G – mówi Stephen Bye, Wiceprezes Wykonawczy i Dyrektor Handlowy DISH Wireless.

DISH testuje obecnie swoją sieć 5G, korzystając ze smartfonu Samsung Galaxy S22 i planuje nadal polegać na telefonach Samsung jako platformie odniesienia podczas całego procesu wdrażania sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *