MediaZapowiedzi TV

„Długa podróż” – wyjątkowy cykl filmowy na SundanceTV

W każdy listopadowy piątek na kanale SundanceTV zostaną wyemitowane obrazy poruszające nie tylko tematykę podróży, ale także odkrywania siebie, swoich korzeni i poznawania, często głęboko skrywanych, sekretów najbliższych. W ramach cyklu obejrzymy doskonałe, intrygujące i zróżnicowane produkcje zrealizowane w odległych zakątkach globu – m.in. nepalski film „Highway”, indyjsko-amerykański dramat „Return to Rajapur” czy amerykański obraz „Red Knot”, którego akcja rozgrywa się pośród lodowych pustkowi Antarktydy. Na filmy drogi zapraszamy w każdy piątek o 22:00.

 

 

 

 

 

Return to Rajapur

Piątek, 2 listopada o 22:00

Urodzona w Connecticut i wychowana przez dziadków, Samantha Hartley (Kelli Garner) wybiera się w podróż do Radżastanu w Indiach, gdzie jej rodzice, Sara (Lynn Collins) i Jeremy (Justin Theroux), w 1983 roku spędzili swój miodowy miesiąc.

Na dworcu Rajapur spotyka Amara (Bhanu Goswami), który zabiera kobietę do hotelu Desert, mimo że Samantha planowała zostać w Niwas Palace. Kiedy Amerykanka nalega, by jednak tam pojechać, na miejscu zastaje Vikrama Singha Rathorego (Yusuf Hussain) i jego ponurego kuzyna, Jaia Singha (Manoj Bajpai), właściciela hotelu, który daje Samancie do zrozumienia, że kobieta nie może się tam zatrzymać.

Tytuł: Return to Rajapur

Produkcja: Indie/USA

Reżyseria: Nanda Anand

Obsada: Lynn Collins, Kelli Garner, Justin Theroux

Lamb

Piątek, 9 listopada o 22:00

Mężczyzna spotyka na parkingu młodą dziewczynę. Chce pomóc jej uniknąć smutnego losu, poprzez pokazanie prawdziwego piękna otaczającego ją świata. Wspólna podróż porusza ich w sposób, którego żadne z nich się nie spodziewało.

Tytuł: Lamb

Produkcja: USA

Reżyseria: Ross Partridge

Obsada: Ross Partridge, Oona Laurence, Jess Weixler

The Overbrook Brothers

Piątek, 16 listopada o 22:00

Jason wraz ze swoją dziewczyną Shelly, ojcem i braćmi podróżują przez Kolorado, aby wspólnie z rodziną spędzić Boże Narodzenie. Wkrótce między Jasonem, a jego bardzo krytycznym bratem, Toddem, z którym od zawsze rywalizował, wywiązuje się konflikt. Po tym, jak Todd ujawnia długo skrywaną tajemnicę o rodzicach Jasona, chłopak wraz ze swoją partnerką postanawiają odłączyć się od grupy i pojechać do Austin w Teksasie, aby dowiedzieć się prawdy.

Wbrew sprzeciwom, dołącza do nich Todd. Wkrótce braterska rywalizacja rozrasta się do absurdalnych rozmiarów i dotyczy najgłupszych i najdrobniejszych rzeczy. Pochłonięty sprzeczkami Jason zaczyna ignorować Shelly…

Tytuł: The Overbrook Brothers

Produkcja: USA

Reżyseria: John E. Bryant

Obsada: Nathan Harlan, Mark Reeb, Laurel Whitsett

Red Knot

Piątek, 23 listopada o 22:00

Peter i Chloe, młode małżeństwo z Nowego Jorku, postanawiają świętować spóźniony miesiąc miodowy na pokładzie statku badawczego w drodze na lodowe pustkowia Antarktydy. Wkrótce Chloe zaczyna czuć się zaniedbywana i zdradzona przez Petera.

Mężczyzna koncentruje się na gromadzeniu informacji do artykułu, który planuje opublikować wraz z jednym z kolegów, biologiem, Rogerem Paynem. Po niewybaczalnej zdradzie Petera, Chloe wywraca do góry nogami swoje małżeństwo, przenosząc się do osobnego pokoju i ogłaszając swoją niezależność wszystkim na pokładzie statku.

Tytuł: Red Knot

Produkcja: USA

Reżyseria: Scott Cohen

Obsada: Olivia Thirlby, Vincent Kartheiser, Billy Campbell

Highway

Piątek, 30 listopada o 22:00

Wypełniony pasażerami autokar podróżujący z Nepalu do Katmandu, coraz bardziej opóźnia swój przyjazd do miejsca docelowego. Spóźnienie spowodowane jest strajkiem (bandhem) i związaną z nim blokadą drogi.

Po długim postoju kierowca postanawia wyminąć blokadę udając, że jadący autobusem to uczestnicy przyjęcia weselnego. Zgodnie ze zwyczajem, strajkujący podczas protestów przepuszczają pojazdy weselne. Pasażerowie bez problemu wymyślają scenariusz maskarady, gdy okazuje się, że kobieta, która zostaje wybrana do roli panny młodej, rzeczywiście udaje się do Katmandu, aby się zaręczyć. Pooja, studentka medycyny, która zostaje fałszywą „oblubienicą” stoi przed rozdzierającym wyborem – nie wie, czy ma poślubić wybranego dla niej narzeczonego, Abirala, który właśnie wrócił ze Stanów Zjednoczonych i którego zna od dziecka, czy podążać za głosem serca i kochankiem Ronitem.

Tytuł: Highway

Produkcja: Nepal

Reżyseria: Deepak Rauniyar

Obsada: Dayahang Rai, Asha Maya Magrati, Shristi Ghimire

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *