Długi filmowy weekend w Stopklatce TV

W długi sierpniowy weekend widzowie Stopklatki TV będą mieli okazję odprężyć się przy uznanych filmach z doborową obsadą. Wśród hitów pojawią się takie tytuły jak: nominowany do Oscarów i Złotych Globów „Ali” z Willem Smithem czy słodko-gorzka komedia romantyczna „Odrobina nieba” z Kate Hudson.

 

 

Poruszający film „Ali” w reżyserii Michaela Manna będzie można zobaczyć premierowo w Stopklatce TV w sobotę, 17 sierpnia, o godz. 22:05. Zachwycający Will Smith wciela się w tytułową rolę słynnego boksera Muhammada Alego.  Fabuła opowiada o bitwach, które ten niezwyciężony wojownik postanowił toczyć poza sportowym ringiem – o szacunek dla czarnoskórych obywateli Stanów Zjednoczonych i dla muzułmanów, o swoje przekonania. Walka z systemem okazuje się  jednak o wiele trudniejsza niż ta na pięści… Wysokobudżetowa, bo kosztująca ponad 100 milionów dolarów produkcja  zdobyła dwie nominacje do Oscara – za pierwszoplanową rolę Willa Smitha i drugoplanową Jona Voighta. W tych samych kategoriach (oraz za najlepszą muzykę) była nominowany również do Złotych Globów. Nic dziwnego, skoro obaj aktorzy byli gotowi na poświęcenia w imię realizacji filmu. W razie nieplanowanych kosztów deklarowali, że mogą zrezygnować z części gaży – byle tylko powstał. Co więcej, Will Smith przytył prawie szesnaście kilogramów, żeby wyglądać i czuć się jak w skórze bohatera, w którego się wcielał. Film „Ali” stanowi ważny hołd dla postaci Muhammada Alego. Przypomina też, że zawsze warto walczyć o to, w co się wierzy.

Z kolei „Odrobina nieba” (emisja 15 sierpnia o godz. 17:50) to wzruszająca historia miłosna… Główna bohaterka Marley jest lekkoduchem. Kobieta jest piękna, młoda i obraca wszystkie problemy w żart. Odnosi sukcesy i jest zadowolona ze swojego życia. Jedyne czego jej brakuje to miłość. Cały jej świat odwraca się do góry nogami, kiedy Marley dowiaduje się, że jest ciężko chora . W  trudnej dla niej czasie zakochuje się w swoim lekarzu.  W tej słodko-gorzka komedii obok grających główne role Kate Hudson i Gaela Garcii Bernala, występują m.in. Kathy Bates i Whoopi Goldberg.

Ciekawe propozycje czekają widzów również codziennie o godz. 20:00. W czwartek (15 sierpnia) zobaczyć będzie można „Air Force One”, sensacyjny film z Harrisonem Fordem, Garym Oldmanem i Glenn Close, opowiadający historię porwanego przez rosyjskich terrorystów prezydenckiego samolotu. W piątek (16 sierpnia) stacja wyemituje kultowy komediodramat „Dzień świra” w reżyserii Marka Koterskiego. Sobotni wieczór (17 sierpnia) upłynie pod znakiem dramatu „Znamię” z Kevinem Costnerem w roli wdowca doświadczającego niewyjaśnionych zjawisk. Z kolei w niedzielę (18 sierpnia) Stopklatka TV zaprezentuje prawdziwy klasyk: film „Ostatni Mohikanin” o wychowanym przez Indian białym.

Czwartek 15 sierpnia:

9:55 – „Giganty w powietrzu”, film dokumentalny

10:55 – „Papież kontra Hitler”, film dokumentalny

12:55 – „Fenomen”, film fantastyczny

15:35 – „Ostatni Mohikanin”, film sensacyjny

17:50 – „Odrobina nieba”

Komediodramat, USA 2011

Reż. Nicole Kassell, wyst. Kate Hudson, Gael Garcia Bernal, Kathy Bates

Copyright do zdjęć: © Materiały dystrybutora.

20:00 – „Air Force One”, film sensacyjny

22:20 – „Kickboxer”, film sensacyjny

Piątek 16 sierpnia:

10:45 – „Polowanie na hitlerowskiego u-boota”, film dokumentalny

11:45 – „Katastrofa Concordii oczami świadków”, film dokumentalny

18:00 – „Komisarz Rex”, serial kryminalny

19:00 – „Szpital Good Karma”, serial obyczajowy

20:00 – „Dzień świra”, komediodramat

21:55 – „Taśmy Watykanu”, horror

23:45 – „Kruk 2: Miasto aniołów”, horror

Sobota 17 sierpnia:

13:45 – „Odrobina nieba”, komediodramat

15:55 – „Burzowy armagedon”, science fiction

17:45, 18:50 – „Zagadki kryminalne panny Fisher”, serial kryminalny

20:00 – „Znamię”, dramat

22:05 – „Ali”

Film biograficzny, USA 2001

Reż. Michael Mann, wyst. Will Smith, Jamie Foxx, Jon Voight

Copyright do zdjęć: © 2001 Columbia Pictures Industries, Inc. All Rights Reserved

Niedziela 18 sierpnia:

13:05 – „Templariusze: Miłość i krew”, melodramat

15:50 – „Komedia małżeńska”, komedia obyczajowa

17:50 – „Poirot: Morderstwo na polu golfowym”, film kryminalny

20:00 – „Ostatni Mohikanin”, film sensacyjny

22:15 – „Air Force One”, film sensacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *