Do grona partnerów Akademii Nikona dołącza marka Lexar

Lexar, słynny producent profesjonalnych nośników danych, dołączył do grona partnerów Akademii Nikona. Współpraca polegać będzie na wsparciu produktowym oraz możliwości testowania wybranych kart, dysków i czytników marki Lexar przez uczestników kursów i warsztatów organizowanych w całej Polsce.

 

 

Profesjonaliści zwracają szczególną uwagę na jakość i niezawodność używanych przez siebie produktów. Dla nich kluczowa jest pewność, że mogą w pełni polegać na swoim sprzęcie, a po całym dniu z aparatem w ręku wykonane zdjęcia w bezpieczny i szybki sposób zostaną przesłane na komputer. Nowoczesne karty pamięci, dyski i czytniki Lexar gwarantują bezpieczeństwo oraz błyskawiczny transfer danych, tak istotne zarówno dla osób zawodowo zajmujących się fotografią, jak i dla tych, którzy robieniem zdjęć zajmują się tylko hobbystycznie.

Lexar to marka, którą zna niemal każdy posiadacz aparatu cyfrowego. Produkty tej firmy towarzyszyły profesjonalnym fotografom od 1996 roku, w okresie dynamicznego rozwoju fotografii cyfrowej. Dlatego informacja o wycofaniu się Lexara z rynku spotkała się z ogromnym zdziwieniem i poruszeniem w branżykomentuje Michał Leja, fotograf i wykładowca Akademii Nikona. – Tym bardziej cieszy nas, że zaraz po ogłoszeniu powrotu marki Lexar do gry uczestnicy naszych kursów i warsztatów będą mieli okazję pracować na tym niezawodnym sprzęciedodaje Michał Leja.Zaprezentowana przez producenta na początku 2019 roku karta z profesjonalnej linii nośników SD została specjalnie zaprojektowana do pracy z bezlusterkowcami, lustrzankami, kamerami HD, 3D i 4K. Dzięki 1TB pamięci świetnie sprawdzi się w pracy profesjonalnych fotografów, mających coraz większe zapotrzebowanie na pojemność sprzętu. Nie bez znaczenia pozostaje też jej duża wydajność, idealna dla osób tworzących obrazy o wysokiej rozdzielczości i nagrywających wideo 4K.

Uczestnicy organizowanych w ramach Akademii Nikona kursów i warsztatów będą mieć możliwość używania i testowania także mobilnych dysków SSD z serii SL100 oraz stacji do transferu danych Pro Workflow HR1.

Akademia Nikona to projekt realizowany w ramach międzynarodowej sieci szkół fotograficznych Nikon School. Jej oferta obejmuje kursy i warsztaty dedykowane dla osób o różnym stopniu zaawansowania oraz specjalizacji. Zajęcia składają się zarówno z części teoretycznej, jak i ćwiczeń w plenerze lub na planie, pozwalających wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce. Zespół Akademii Nikona tworzą doświadczeni fotografowie tacy jak Paweł Duma, Grzegorz “Moment” Płaczek, Adam Nurkiewicz, Michał Leja, Anita Andrzejewska czy Łukasz Sokół. Obecnie oddziały Nikon School działają w wielu krajach na świecie, w tym w: Anglii, Danii, Estonii, Francji, na Litwie i Łotwie, Niemczech, Norwegii, Rosji, Szwecji, USA, Włoszech oraz w Polsce.

NIKON działa od 100 lat i należy obecnie do największych i najbardziej liczących się producentów sprzętu optoelektronicznego na świecie. Jest producentem najwyższej jakości aparatów fotograficznych, obiektywów NIKKOR, sprzętu sportowego (między innymi lornetek, dalmierzy i lunet), mikroskopów oraz precyzyjnych urządzeń optycznych, zarówno dla przemysłu, jak i użytkowników indywidualnych. NIKON jest światowym liderem w segmencie cyfrowych aparatów fotograficznych, produkując lustrzanki profesjonalne oraz amatorskie, a także aparaty kompaktowe serii COOLPIX. W sierpniu 2018 roku NIKON wprowadził na rynek dwa pełnoklatkowe aparaty bezlusterkowe: Z6 i Z7, z mocowaniem obiektywu o większej średnicy. W Polsce firmę reprezentuje NIKON CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, w Warszawie, przy al. Jerozolimskich 180, gdzie firma posiada również centrum serwisowe aparatów profesjonalnych. Więcej informacji o firmie NIKON, jej działalności w Polsce i produktach dostępnych na naszym rynku można znaleźć na stronie nikon.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *