Dokument Martyny Wojciechowskiej "Ludzie duchy" nagrodzony w Londynie

Film dokumentalny „Ludzie duchy” został nagrodzony na prestiżowym festiwalu London International Filmmaker Festival of World Cinema – IFF 2018. Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz otrzymali nagrodę w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego (Best Director of a Short Documentary). Uroczysta gala ogłoszenia laureatów odbyła się 17 lutego w Londynie.
 

 

„Ludzie duchy” to przejmujący dokument opowiadający o tragedii albinosów w Tanzanii. Mówi się o nich Zeroo zeroo – ludzie duchy. Jednak we własnym kraju nie są traktowani jak ludzie. Tanzania jest najgorszym miejscem, gdzie może urodzić się albinos. Zagrożenie stanowi tylko ostre afrykańskie słońce, ale przede wszystkim… inni ludzie. Tu bowiem wierzy się w magiczną moc albinosów. Z fragmentów ich ciał szamani przygotowują eliksiry, które mają zapewnić szczęście oraz dobrobyt.

London International Filmmaker Festival of World Cinema – IFF to miejsce spotkań debiutujących jak i dojrzałych twórców pozwalające na prezentację filmów fabularnych i dokumentalnych. Tegoroczny festiwal odbył się w dniach 10-17 lutego w Londynie, natomiast ogłoszenie laureatów i wręczenie nagród miało miejsce 17 lutego podczas uroczystej gali zamknięcia.

Za film „Ludzie duchy” nagrodę otrzymali Martyna Wojciechowska i Marek Kłosowicz w kategorii Reżyseria Dokumentu Krótkometrażowego (Best Director of a Short Documentary). Martyna Wojciechowska była także nominowana w kategoriach Dokument Krótkometrażowy (Best Short Documentary) i Najlepsza Historia (Best Story).

Wielokrotnie nagradzany dokument widzowie będą mogli zobaczyć na antenie Travel Channel już w przyszły weekend.

TRAVEL CHANNEL, 24.02.2018 (SOBOTA), GODZ. 21:50

TRAVEL CHANNEL, 25.02.2018 (NIEDZIELA), GODZ. 23:50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *