Domowe kino z TVN Fabuła

Co oglądać w domu w tv? TVN Fabuła przygotowało dla Was kilka propozycji filmowych. Zobaczcie, co pojawi się na antenie 30 marca – 5 kwietnia. Nie przegapcie dobrego kina!

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK (30.03), 20:00

Wyścig śmierci

Widzowie, śledzący sporty ekstremalne i programy typu reality, są spragnieni coraz bardziej brutalnych widowisk. Największe emocje budzą wyścigi samochodowe organizowane w więzieniach – mordercy i przestępcy nie cofną się przed niczym, gdy nagrodą jest wolność. Podrasowane samochody-monstra, wyposażone w karabiny, miotacze płomieni i wyrzutnie granatów sprawdzają się świetnie w grze o prostych regułach – wygraj 5 wyścigów i bądź wolny albo zgiń na torze.

W takie piekło trafia niesłusznie skazany za morderstwo Jansen Ames (Jason Statham), mistrz wyścigów NASCAR. Szefowa więzienia Warden Hennessey (Joan Allen) stawia sprawę jasno. Udział w wyścigu śmierci to dla Jansena jedyna droga do wolności. Jego największym przeciwnikiem będzie Machine Gun Joe (Tyrese Gibson), człowiek, który dla wygranej nie cofnie się przed niczym.

WTOREK (31.03) 17:30

Trzydziestu trzech

Film z międzynarodową obsadą (Antonio Banderas, Rodrigo Santoro, Juliette Binoche, James Brolin, Lou Diamond Phillips, Bob Gunton, Gabriel Byrne) oparty na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce na ziemi i pod ziemią.

W 2010 roku 33 górników zostało zasypanych w wyniku eksplozji i zawalenia się 100-letniej kopalni złota i miedzi w Chile. Głęboko pod ziemią, w trudnych warunkach i przy rosnących napięciach, zapasy i czas szybko się kończyły. Przez 69 dni próbowano ratować uwięzionych mężczyzn, na których z nadzieją czekały rodziny, przyjaciele, a także miliony ludzi na całym świecie.

ŚRODA (1.04)

Z ust do ust

Sarah Huttinger (Jennifer Aniston) nie wie, co robić. Zgodziła się wyjść za swojego chłopaka, Jeffa (Mark Ruffalo), lecz teraz z przerażeniem zastanawia się, jak przez to przejdzie. Jej kariera dziennikarska zatrzymała się na pisaniu nekrologów dla „New York Timesa”.

A teraz jej siostra, Annie (Mena Suvari) rzuca się w wir małżeństwa ze swym partnerem do tenisa, przez co Sarah musi wrócić do domu w kalifornijskiej Pasadenie, aby wziąć udział w ceremonii weselnej… co niestety oznacza konieczność przebywania z rodziną.

CZWARTEK (2.04) 17:55

Posejdon

Na Posejdonie trwa przyjęcie noworoczne. Pasażerowie wznoszą toasty za przyszłość. Jednak ta przychodzi bardzo szybko w postaci olbrzymiej fali, która wywraca liniowiec do góry dnem… i rozpoczyna desperacką walkę o przeżycie. Reżyser Wolfgang Petersen („Gniew oceanu”, „Okręt”) powraca na morze w przejmującej, przepełnionej akcją adaptacji powieści „Tragedia Posejdona” autorstwa Paula Gallico.

Josh Lucas, Kurt Russell, Richard Dreyfuss i Emmy Rossum wcielili się w role pasażerów, którzy muszą zdać się na siebie nawzajem w walce z wodą i ogniem w świecie odwróconym do góry nogami. Jednak w tym spektakularnym dreszczowcu pierwszoplanowym bohaterem jest 13-pokładowy, 20-piętrowy Posejdon. Zobacz to na własne oczy… Napięcie wzrasta… Wszyscy na pokład!

CZWARTEK (2.04) 20:00

Gra dla dwojga

Ray (Clive Owen) pracował w brytyjskich służbach specjalnych, a Claire (Julia Roberts) w CIA. Podczas akcji w Dubaju Claire „pali” Raya. Pięć lat później obydwoje odeszli już ze służby i pracują w dużych korporacjach.

Kiedy spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Usiłują zaufać sobie nawzajem i zrealizować skok życia…

PIĄTEK (3.04) 22:15

Co z oczu, to z serca

Dwadzieścia lat napadów na banki, trzy aresztowania i trzydzieści lat odsiadki. Oto bilans działalności utalentowanego włamywacza, Jacka Foley’a. Chociaż obrobił więcej banków niż jakikolwiek inny przestępca z rejestrów FBI, miał pecha natury motoryzacyjnej. Gdy wybiegał z budynku obładowany pieniędzmi, powtarzał się zawsze ten sam scenariusz. Raz samochód nie zapalił, drugi raz stanął w płomieniach. Foley lądował w policyjnym radiowozie, a następnie przed sądem i w więziennej celi. Tym razem niestety przebrała się miarka. Pechowy złodziej obchodzi właśnie czterdzieste urodziny, a skazano go na trzydzieści lat, co w tej sytuacji oznacza dożywocie. Foley ani myśli pozostać za murami i razem z kumplem Buddym (Ving Rhames) planuje ucieczkę. Misterny plan omal nie runął, gdy na drodze zbiegów stanęła atrakcyjna funkcjonariuszka Karen Sisco (Jennifer Lopez). Na szczęście Buddy zachował przytomność umysłu i obezwładnił kobietę, zanim zdążyła cokolwiek przedsięwziąć.

Panowie nie wiedzą jednak, co dalej, więc zabierają wojowniczą funkcjonariuszkę ze sobą. Krótka podróż samochodem wystarcza, aby pomiędzy Jackiem i Karen nawiązała się nić porozumienia. Okazuje się, że przystojny włamywacz ma nienaganne maniery, kocha kino i chce wywrzeć na Karen dobre wrażenie. To ją lekko rozbawia, ale też sprawia dużą przyjemność. Co nie zmienia faktu, że przy pierwszej nadarzającej się okazji znów wyjmie z zanadrza broń. Jej wysiłki zostaną ponownie udaremnione, a sama Karen zakuta w kajdanki. Sprytna kobieta znajduje jednak wyjście z tej patowej sytuacji w myśl przysłowia „gdzie diabeł nie może, tam babę pośle”. Los nieszczęsnego Foley’a jest już oczywiście z góry przesądzony, gdyż Karen nie spocznie, zanim nie doprowadzi włamywacza przed oblicze sprawiedliwości. Film oparty na powieści Elmore Leonarda.

SOBOTA (4.04) 17:55

Ralph Demolka

Bohaterem filmu jest osiłkowaty Ralph, który na co dzień jest czarnym charakterem w grze komputerowej. Jednak w głębi duszy Ralph to miły i ciepły facet, mający po prostu dość swojej roboty, która nie zjednuje mu przyjaciół. Pewnego dnia postanawia udowodnić, że on też nadaje się na prawdziwego superbohatera.

Zdeterminowany wyrusza w misję, aby zdobyć Medal Bohatera. Na swojej drodze spotka bardzo energiczną dziewczynkę – Wandelopę, która, podobnie jak on, jest odrzucona przez społeczność swojej gry. Gdy okoliczności zmuszą ich do współpracy, oboje odkryją, że istnieje coś znacznie cenniejszego niż wszystkie nagrody świata: prawdziwa przyjaźń.

SOBOTA (4.04) 20:00

Szybcy i wściekli

Dominic Toretto (Vin Diesel) jest królem nielegalnych wyścigów samochodowych. To on je organizuje, dyktuje warunki, decyduje o tym, kto może w nich startować. Brian (Paul Walker) bardzo zabiega o to, aby startować w tych wyścigach, i aby Dominic go zaakceptował. Udaje najlepiej jak potrafi zapaleńca, który pragnie poznać granice swoich możliwości. Dominic w końcu pozwala mu spróbować sił w wyścigu. Brian osiąga swój pierwszy cel.

Teraz musi wywiązać się z drugiego zadania. Nikt nie domyśla się nawet, że ten biały, zwariowany na punkcie palenia gum na asfalcie chłopak, jest zakonspirowanym agentem policji. Ma ustalić, czy Dominic i jego ludzie prócz wyścigów samochodowych organizują również napady na ciężarówki. Im szybciej Brian wywiąże się z tego zadania, tym lepiej. Po pierwsze, zmęczeni napadami kierowcy TIR-ów postanowili już wziąć sprawy we własne ręce. Po drugie, Brian znalazł się w trudnej sytuacji, bowiem zakochał się w siostrze Dominica, a Mia (Jordana Brewster), gdyby poznała prawdę, z pewnością nie wybaczyłaby mu tej zdrady.

NIEDZIELA (5.04) 15:50

Larry Crowne: Uśmiech losu

Larry Crowne (Tom Hanks) jest normalnym, nawet nieco nudnym, facetem w średnim wieku, który od wielu lat pracuje w jednej firmie. Kiedy zostaje zwolniony z pracy, odkrywa, że ma mnóstwo wolnego czasu, z którym nie wie co zrobić.

Larry postanawia wrócić na studia i tam poznaje nauczycielkę (Julia Roberts), która całkowicie odmieni jego życie… Wzruszająca opowieść jest drugim pełnometrażowym filmem w reżyserii dwukrotnego laureata Oscara, Toma Hanksa.

NIEDZIELA (5.04) 20:00

Za szybcy, za wściekli

Kontynuacja pomysłu filmu Szyby i wściekli opowiadającego o nielegalnych wyścigach samochodowych. Agent policji, Brian O’Conner, położył śledztwo w Los Angeles i ma z tego powodu poważne kłopoty.

Dostaje od swoich szefów ostatnia szansę – ma pomóc w odkryciu powiązań jednego biznesmena z handlarzami narkotyków. O’Conner wpada jednak na powiązania z nielegalnymi wyścigami…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *