MediaTVN Discovery PolskaZapowiedzi TV

"Dr Miami – król skalpela" – nowy program w TLC (wideo)

„Czas rozpocząć pokaz!” – tymi słowami zaczyna swoją pracę chirurg znany w sieci jako Dr Miami. To nie jest typowy lekarz w białym kitlu. To doktor chodzący w przebraniu wikinga, króla hip-hopu, czy Krokodyla Dundee, robiący ze swoich operacji plastycznych udostępnianych w Internecie, prawdziwe show. Liposukcja, powiększanie piersi, brazylijskie pośladki, korekcje nosa. Wystarczy, że otworzysz Snapchata lub Instagram, a znajdziesz się w sali operacyjnej i zobaczysz dłoń w rękawiczce robiącą małe nacięcia na czyimś brzuchu lub twarzy. Kim jest kontrowersyjny dr Miami? Szaleńcem czy profesjonalistą z dużym dystansem do swojego zawodu? Poznaj historie pacjentów, współpracowników i kulisy pracy najbardziej szalonego chirurga plastycznego Florydy.

 

Tytułowy dr Miami to Michael Salzhauer, budzący skrajne emocje chirurg plastyczny, który pracuje w klinice w Bal Harbor na Florydzie. To prawdziwy maniak mediów społecznościowych. Zabiera telefon wszędzie, dokąd się udaje, a jego kanał na Instagramie jest wypełniony zdjęciami „przed” i „po” operacjach pacjentów. Na Snapchacie ma już 300 tysięcy obserwujących!

To największa zabawa, jaką miałem od czasu szkoły medycznej. Media społecznościowe pozwalają mi wyrazić swoją kreatywność, dotrzeć do pacjentów. Nie chcę być kojarzony jako lekarz w sztywnym, białym kitlu. Moje relacje oglądają ludzie z całego świata. Wielu z nich to studenci medycyny, pielęgniarstwa, którzy zadają mi pytania dotyczące anatomii i uzasadnienia moich zabiegów czy też zachowań podczas operacji. To jest wspaniałe, a technologia, która na to pozwala jest niesamowita”mówi dr Miami. 

Michael Salzhauer jest autentyczny, nic nie udaje i pokazuje, jak naprawdę wyglądają operacje plastyczne. Jego zdaniem takie podejście przyciąga ludzi i nowych pacjentów. Po każdej operacji chętnie dzieli się efektami wraz z operowanymi, którzy w większości godzą się na upublicznianie swojego wizerunku w mediach społecznościowych. Ashley to jedna z bohaterek programu i zarazem pacjentka dr. Miami. Jej historia jest z pewnością bliska większości, jak nie wszystkim, kobietom, które zdecydowały się na posiadanie dzieci. Ashley marzy o tym, aby odzyskać swoje „dawne ciało”. Nie jest w stanie osiągnąć tego wyłącznie własnymi siłami, więc operacja plastyczna może jej w tym pomóc. Jedyne co stoi na przeszkodzie to strach przed zabiegiem i tu strategia kontrowersyjnego chirurga odnosi zamierzony skutek. „Fakt, że mogłam zobaczyć dr. Miami „na żywo” w akcji, pomogło mi zrozumieć procedury związane z operacją, na którą w końcu się zdecydowałam” – zapewnia Ashley.

Na czym polega fenomen dr. Miami? Czy do tak poważanego zawodu można podchodzić z humorem i dystansem, a z sali operacyjnej robić relacje „na żywo”?

Nowy programy w telewizji TLC już 6 września godzinie 22:30.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *