MediaZapowiedzi TV

„Dramatyczne piątki” – pomysł na piątkowe wieczory od TNT

Filmy prezentowane na antenie TNT w ramach cyklu „Dramatyczne piątki” nikogo nie pozostawią obojętnym. Starannie dobrane dramaty dają do myślenia, opowiadają nie zawsze łatwe, choć wartościowe historie. Cykl rozpocznie się 7 lutego, a kolejne produkcje będą prezentowane w każdy piątek o 21:00.

 

 

 

 

Filmy  w ramach cyklu „Dramatyczne piątki” zostały dobrane tak, by wzbudzać wśród widzów pełen wachlarz mocnych emocji. Zmowa milczenia podczas tajemniczego procesu sądowego, miłość u schyłku wojny, bokserskie walki mające na celu pomszczenie przyjaciela czy wzruszająca opowieść o życiu umierającego mężczyzny. Wszystkie te historie zostawiają trwały ślad w odbiorcach i zdecydowanie dają do myślenia.

Pierwsza propozycja to trzymający w napięciu thriller sądowy. „Ludzie honoru” opowiadają o dwóch żołnierzach posądzonych o zabójstwo kolegi z jednostki. Dochodzenie prowadzi podporucznik Jo Galloway (Demi Moore). Oskarżeni są reprezentowani przez prawnika marynarki wojennej, który nigdy wcześniej nie był nawet na sali sądowej – Daniela Kaffee (Tom Cruise). Akcja nabiera tempa, gdy bohaterowie padają ofiarą tajemniczej zmowy milczenia.

Drugi z poruszających, piątkowych filmów to klasyka filmowego dramatu z wielkim uczuciem w tle. „Angielski pacjent” rozgrywa się pod koniec II Wojny Światowej. Ranny pilot (Ralph Fiennes) trafia do polowego szpitala. Opiekuje się nim pielęgniarka o imieniu Hana (Juliette Binoche). Z ich rozmów stopniowo wyłania się przeszłość głównego bohatera i historia jego wielkiej miłości.

Trzecia prezentowana na antenie TNT produkcja to kolejna część przygód kultowego boksera. W „Rocky 4” Balboa (Sylvester Stallone) asystuje podczas walki swojemu przyjacielowi, który ostatecznie traci w starciu życie. Główny bohater obwinia się o jego śmierć i decyduje się wyjechać do ZSRR, by pomścić stratę.

Ostatni piątek to ekranizacja powieści  Daniela Wallace’a – „Duża ryba”. Widzowie spędzą ten wieczór z wzruszającą historią Willa, który powraca do rodzinnego domu, by zająć się umierającym na nowotwór ojcem. Młody człowiek słucha opowiadań o jego niesamowitych przygodach, które przypominają barwne baśnie. Na ich podstawie próbuje stworzyć biografię swojego rodzica.

Emisja w każdy piątek o 21:00.

Plan emisji:

07.02 –  „Ludzie honoru”

14.02 –  „Angielski pacjent”

21.02 –  „Rocky 4”

28.02 –  „Duża ryba”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *