Druga szansa 5. sezon najchętniej oglądanym serialem w swoim pasmie

Twórcy „Drugiej szansy” podjęli w najnowszym sezonie odważną decyzję, by poprzez losy głównej bohaterki, opowiedzieć o temacie przemocy wobec kobiet w pracy. Jednocześnie w pozostałych wątkach serial jest wierny komediowo-obyczajowej formule, z jakiej znana była dotychczas ta produkcja.

 

Najnowsza odsłona „Drugiej szansy” ma w tym sezonie dziesięć odcinków, spośród których swoją telewizyjną premierę miały już cztery. Serial najchętniej oglądają kobiety z wykształceniem średnim i wyższym, mieszkające w miastach powyżej 100 tysięcy. TVN w czasie emisji premierowych odcinków „Drugiej szansy” w dotarciu do tej grupy widzów ma pozycję lidera.

 

 

–  Odważnie opowiadamy o sprawach, o których gorąco dyskutuje się w telewizyjnych programach na świecie, ale dotychczas żaden serial czy film w Polsce nie podjął się przełożenia tego tematu na nasze realia. Serial „Druga szansa” zrobił to jako pierwszy. Stacja TVN jest zadowolona z wyników oglądalności V sezonu tej produkcji. Pierwsze cztery odcinki odnotowały wzrost oglądalności w grupie 16-49, w porównaniu do poprzedniego sezonu powiedziała Marta Grela-Gorostiza, nadzorująca serial z ramienia TVN.

Scenarzyści „Drugiej szansy” pokazują główną bohaterkę na różnych etapach związanych  z doświadczeniem przemocy i konsekwencjami tych wydarzeń. Producentka serialu Adrianna Przetacka tłumaczy, że historia, którą postanowili opowiedzieć, ma dawać kobietom odwagę do działania:

– Opowiadamy o jednym z najtrudniejszych doświadczeń, które dotyka wiele kobiet oraz o konsekwencjach tego doświadczenia, ale przede wszystkim, co pragnę bardzo mocno podkreślić, chcemy za sprawą głównej bohaterki wzbudzić w kobietach odwagę do działania, do sprzeciwu wobec tak brutalnych form zachowania. To wspaniałe, że nasz serial cieszy się tak dużą popularnością wśród kobiet, dzięki temu docieramy do osób, które najczęściej mierzą się z tym problemem.

Twórcy konstruując serial korzystali w tym sezonie z konsultacji z grupą ekspertów z zakresu psychologii, psychoterapii i kryminalistyki, by jak najprawdziwiej przedstawić złożoną sytuację kobiet, które stają w obliczu takich dramatycznych wydarzeń. Gorące dyskusje widzów chociażby w social mediach potwierdzają, że jest to współcześnie bardzo ważny temat. Jednym z narzędzi komunikacyjnych serialu jest również współpraca z Niebieską Linią – Ogólnopolskim Pogotowiem dla Ofiar Przemocy w Rodzinie, gdzie po pomoc i wsparcie mogą się zgłosić ofiary przemocy.

Serial emitowany jest w poniedziałki o 21.30. W rolach głównych występują m. in.: Małgorzata Kożuchowska, Piotr Żurawski, Magdalena Różczka, Rafał Królikowski, Wojciech Mecwaldowski oraz Bartłomiej Topa. Nowe gwiazdy w obsadzie to: Kamila Baar-Kochańska, Karolina Gorczyca, Monika Krzywkowska, Aleksandra Popławska, Agnieszka Żulewska, Marcin Bosak, Jacek Poniedziałek, a także Bartosz Porczyk.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.