MediaTVPZapowiedzi TV

Drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2021

Już w czwartek, 20 maja o godz. 21:00 na antenach TVP1 oraz TVP Polonia widzowie będą mogli obejrzeć drugi półfinał 65. Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, w którym wystąpi m.in. reprezentant Polski Rafał z utworem „The Ride”.

 

W Ahoy Arena w Rotterdamie w dwóch półfinałach i finale konkursu wystąpi łącznie 39 reprezentantów z Europy oraz Australii. Wczorajsze półfinałowe zmagania artystów z 16 państw transmitowane były w TVP1 oraz TVP Polonia. Krajowi jurorzy oraz zgromadzeni przed telewizorami widzowie największą ilością głosów wyróżnili reprezentantów: Malty, Cypru, Rosji, Ukrainy, Norwegii, Szwecji, Azerbejdżanu, Belgi, Izraela oraz Litwy. Występy przedstawicieli tych państw będzie można oglądać w finale, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 22 maja. Koncert transmitowany będzie na antenach TVP1 oraz TVP Polonia.

 

Drugi półfinał konkursu, w którym udział weźmie reprezentant Polski – Rafał z utworem „The Ride” odbędzie się w czwartek, 20 maja o 21:00. Podczas czwartkowego koncertu zaprezentują się wykonawcy z kolejnych 17 państw. Reprezentant Polski wystąpi w konkursie z numerem 6. Widzowie z Polski będą mogli oddawać głosy podczas drugiego półfinału, jednak zgodnie z regulaminem konkursu publiczność z danego państwa nie może oddać głosu na reprezentanta ze swojego kraju. Zachęcamy gorąco Polonię mieszkającą w: Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Gruzji, Czechach, Estonii, Bułgarii, Grecji, Austrii, Portugalii, Albanii, Finlandii, Danii, Serbii, Szwajcarii, Mołdawii, San Marino oraz na Łotwie i Islandii do głosowania na reprezentanta Polski. Drugi półfinał konkursu wyłoni kolejną dziesiątkę artystów, którzy wystąpią w wielkim finale konkursu już w sobotę, 22 maja o godz. 21:00. Poza Polską w drugim półfinale zaprezentują się: Austria, Mołdawia, San Marino, Serbia, Islandia, Czechy, Grecja, Estonia, Dania, Bułgaria, Szwajcaria, Finlandia, Litwa, Gruzja, Portugalia oraz Albania.

Organizatorem tegorocznej Eurowizji ponownie są Niderlandy (publiczni nadawcy NPO, NOS, AVROTROS wraz z Europejską Unią Nadawców) z uwagi na odwołanie zeszłorocznego konkursu w związku z pandemią koronawirusa. Ostatnim zwycięzcą Eurowizji jest Duncan Laurence z piosenką „Arcade”, który w 2019 roku w Tel Avivie wywalczył zwycięstwo dla Niderlandów.

Tegoroczne hasło konkursu brzmi „Open up”. Organizatorzy pragną w ten sposób zachęcić wszystkich artystów oraz publiczność do podejmowania nowych wyzwań, otwarcia się na muzykę, na świat i drugiego człowieka. Myśl przewodnia konkursu jest też wyrazem nadziei, że po trudnych doświadczeniach ubiegłego roku otaczająca nas rzeczywistość powoli wraca do normalności.

Wczorajszy półfinał obejrzało w momencie największej oglądalności 2,1 mln widzów w TVP1 i TVP Polonia (NAM). To aż o 53% więcej w porównaniu do piku widowni, jaki zanotowaliśmy przy półfinale sprzed dwóch lat, który TVP nadała 16 maja 2019 r. W obu tych półfinałach nie występował reprezentant Polski. Również średnia widownia transmitowanego wczoraj półfinału Eurowizja 2021 była według NAM wyższa od oglądalności sprzed dwóch lat i wyniosła 1,4 mln widzów, zapewniając antenom TVP1 i TVP Polonia udziały na poziomie 15,6%. W porównaniu do transmisji z 16 maja 2019 r. , wzrost średniej widowni wyniósł ponad 29%.

Foto: EBU/ Andres Putting

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *