MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweZapowiedzi TV

Drugie spotkanie rady programowej StudioMed TV (wideo)

Telemedycyna – przeżywa swój wielki triumf w okresie pandemii, ale i ograniczenia, szczepienia przeciwko grypie i pneumokokom tej jesieni powinny być obowiązkiem nas wszystkich, COVID manifestuje coraz to inne późne powikłania, także u osób, które przeszły infekcję bezobjawowo. To niektóre z wniosków po spotkaniu Rady Programowej STUDIOMED TV.

 

STUDIOMED TV dociera przede wszystkim do widzów zainteresowanych zdrowiem i medycyną, dlatego stawia na programy merytoryczne i ważne z punktu widzenia edukacji zdrowotnej Polaków.  Od startu telewizji działa Rada Programowa, której zadaniem jest dbanie o jakość i merytorykę. W składzie Rady znajdują się wybitni eksperci – doktorzy i profesorowie wielu specjalizacji medycznych

Spotkanie Rady Programowej, które odbyło się na początku września, było okazją do podsumowania dotychczasowych działań oraz wyznaczenie kierunków na przyszłość. Spotkanie było zdominowane tematem obecnej sytuacji epidemicznej. Eksperci rozmawiali na temat popularności telemedycyny ale i konieczność kontaktu bezpośredniego z pacjentem. Wskazywano na wagę szczepień, problemy w transplantologii, wzrost liczby psychoz lękowych i przemocy domowej.  Kolejne ważne tematy to zmniejszenie infekcji u dzieci i izolacja społeczna. Bardzo istotnym aspektem leczenia jakichkolwiek przewlekłych schorzeń jest kontynuowanie terapii, powikłania poCOVIDOWE oraz prewencja i profilaktyka.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *