Druk w biznesie to przeszłość? Epson udowadnia, że jest wręcz odwrotnie

W ciągu ostatnich lat narosło wiele mitów, które jednoznacznie przewidują eliminację druku dokumentów w biznesie. Zdaniem wielu ma to być bezpośrednim następstwem powszechnej digitalizacji. Jak się jednak okazuje, sytuacja na rynku jest inna, czego przykład.

 

 

Dzięki rozwijanym przez lata zaawansowanym rozwiązaniom druku atramentowego jej urządzenia sprzedają się coraz lepiej. To właśnie druk atramentowy będzie w niedalekiej przyszłości wiódł prym w biurach i domach. Takie wnioski przedstawił szef firmy Massimo Pizzocri, który poprowadził warszawską konferencję zorganizowaną przez Epsona.Negatywny stosunek do druku w biznesie związany jest z drukarkami laserowymi, które dotychczas odgrywały dominującą rolę na rynku. Z czasem ich użytkownicy zaczęli narzekać na wysokie koszty, skomplikowaną obsługę i drogą eksploatację, negatywny wpływ na środowisko czy niedostateczną jakość wydruków. Tymczasem od tych wad wolny jest udoskonalony druk atramentowy. Firma Epson, wprowadzając na rynek urządzenia z głowicą Micro Piezo, zapewnia rozwiązania zapewniające najwyższą jakość i szybkość wydruku oraz bezawaryjność sprzętu, przy zachowaniu porównywalnych do drukarek laserowych kosztów pojedynczego wydruku.

Zostało to docenione przez firmy na całym świecie, o czym świadczyć mogą wyniki sprzedaży. Według IDC tylko w ubiegłym roku „atrament” zanotował wzrost udziału w rynku na poziomie 6% (w tym samym czasie udział drukarek laserowych spadł o 7%). Istotną przewagą, dzięki której urządzenia atramentowe zdobywają coraz większą popularność, jest także ich minimalny wpływ na środowisko. Drukarki Epson zużywają średnio o 90% mniej energii elektrycznej, w ciągu całego cyklu życia ograniczając jednocześnie emisję odpadów również o 90%.

Co ważne, firma Epson nie tylko specjalizuje się w dostarczaniu najnowocześniejszych urządzeń – w trakcie spotkania dużą uwagę poświęcono także kompleksowym rozwiązaniom wizualizacji, które tworząc spójny ekosystem, znacznie usprawniają realizowanie codziennych zadań. W segmencie projektorów firma od lat pozostaje niekwestionowań liderem — to właśnie jej inżynierowie opracowali technologię wyświetlania 3LCD, zapewniającą niedoścignioną jakość, płynność i ostrość obrazu. Epson w swojej ofercie poza szerokim wachlarzem urządzeń do zastosowań domowych, posiada dedykowane rozwiązania dla edukacji i biznesu. Projektory dla szkół zapewniają jasny obraz o dużej przekątnej a dodatkowo są w pełni interaktywne, pozwalając np. w czasie rzeczywistym nanosić notatki na wyświetlane materiały.

Warto dodać, że sprzęt Epsona bez problemu współpracuje z urządzeniami mobilnymi (komórki, tablety), co przekłada się na intuicyjną i efektywną naukę . Z kolei w portfolio modeli biznesowych znaleźć można wiele projektorów dostosowanych do różnych zadań – od sprawdzającego się w jasnych pomieszczeniach sprzętu służącego do wyświetlania prezentacji podczas „burz mózgów” w salce spotkań, przez kompaktowe projektory będące doskonałym rozwiązaniem np. dla handlowca, aż po zaawansowane modele instalacyjne wyświetlające obraz i wideo w salach konferencyjnych czy mappingi na eventach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *