Sport w TVWAŻNE

Dwa dodatkowe kanały sportowe na Ligę Mistrzów UEFA w Cyfrowym Polsacie

Telewizja Polsat przygotowuje ofertę dla kibiców piłkarskich na czas transmisji meczów Ligi Mistrzów, które (wraz z Ligą Europy) do 2021 roku będą obecne w kanałach Polsatu. Pełna oferta zostanie przedstawiona dopiero na przełomie kwietnia i maja, ale już teraz wiadomo, że Grupa planuje uruchomienie dwóch dodatkowych kanałów sportowych.

 

 

Od nowego sezonu 2018/2019 mecze Ligi Mistrzów i Ligi Europy będą transmitowane tylko w kanałach Telewizji Polsat. Nadawca kupił od UEFA wyłączne prawa do LM i LE także w kolejnych dwóch sezonach – 2019/2020 i 2020/2021.

Pakiet kupiony przez Polsat obejmuje wszystkie kanały dystrybucji m.in. telewizję, internet i urządzenia mobilne. Nadawca podkreśla, że przez trzy sezony w Lidze Mistrzów i Lidze Europy rozegranych zostanie 1029 meczów. Od sezonu 2018/2019 spotkania w LM nie będą już zaczynać się tylko o 20:45, ale tak jak w LE cześć będzie rozgrywana od 19:00, a część od 21:00.

Cyfrowy Polsat przygotowuje specjalną ofertę na Ligę Mistrzów, która startuje 18 września br. Z informacji portalu Wirtualnemedia.pl wynika, że oferta zostanie ogłoszona na przełomie kwietnia i maja, będzie obejmować wiele kanałów dystrybucji.

– Na razie nic nie mogę zdradzić. Pełną ofertę ujawnimy w ciągu kilku najbliższych tygodniucina w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Maciej Stec, członem zarządu Cyfrowego Polsatu.

Jednak Marian Kmita, szef sportu Telewizji Polsat, przyznaje w rozmowie z „Super Expressem”, że Cyfrowy Polsat uruchomi dwa dodatkowe kanały na czas rozgrywek Ligi Mistrzów. – Podpisaliśmy umowę, która narzuca na nas konkretne obowiązki. Wszystkie mecze pokażemy na żywo, co jest chyba najważniejszą informacją. Wiadomo, że będziemy dedykowali specjalne dwa kanały dla obsługi tej potężnej masy meczów – tłumaczy Marian Kmita.

Póki co nie wiadomo, czy Polsat zdecyduje się na pobieranie dodatkowych opłat za dostęp do nowych kanałów. W latach 2009-2012 stacja sportowa Polsat Futbol była dostępna dla abonentów droższych pakietów Cyfrowego Polsatu.

żródło:Wirtualnemedia.pl

Jeden komentarz do “Dwa dodatkowe kanały sportowe na Ligę Mistrzów UEFA w Cyfrowym Polsacie

  • O proszę, jak zmienili ton wypowiedzi, wcześniej, gdy była jeszcze euforia po zakupie, to było, że tak, dla wszystkich naszych abonentów do tego w otwartym Polsacie, a teraz, że jeden mecz regulaminowo na otwartym kanale, że nowe kanały, a zaraz doje**ą season pass na te kanały i się zacznie płacz.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *