Dwa mecze towarzyskie Polska – Niemcy w Polsacie Sport

Po wielu miesiącach oczekiwania do gry wraca reprezentacja Polski siatkarzy. Podopieczni Vitala Heynena w Zielonej Górze rozegrają dwa mecze towarzyskie z Niemcami. Transmisja pierwszego spotkania Polska – Niemcy w Polsacie Sport.

 

15 października reprezentacja Polski wyszła na boisko po raz ostatni. Był to mecz kończący zmagania w Pucharze Świata w Japonii. Biało-Czerwoni pokonali wtedy Iran 3:0 i zagwarantowali sobie drugie miejsce w turnieju tuż za Brazylijczykami.

Pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany rozgrywek siatkarskich w tym sezonie reprezentacyjnym. Polacy, jako jedni z nielicznych, odbyli dwa zgrupowania w Spale, a efekty ich pracy będzie można zobaczyć na boisku podczas spotkań towarzyskich.

Pierwszymi rywalami drużyny trenera Heynena będą Niemcy. Biało-Czerwoni rozegrają z nimi dwa spotkania towarzyskie. Wiadomo, że w składzie naszych zachodnich sąsiadów zabraknie jednej z największych gwiazd, rozgrywającego Lukasa Kampy. Siatkarz grający na co dzień w Jastrzębskim Węglu przechodzi aktualnie rehabilitację po operacji barku.

Również w polskim zespole zabraknie kilku podstawowych graczy. Urazy wykluczyły bowiem Mateusza Bieńka, który jest po zabiegu operacyjnym kolana oraz Jakuba Kochanowskiego narzekającego na bóle barku. Miejsca środkowych zajęli Norbert Huber i Jan Nowakowski. Trener Heynen zapowiedział, że chce dać okazję do gry wszystkim siatkarzom, którzy trenowali w Spale.

W związku z sytuacją epidemiologiczną mecze odbędą się bez udziału publiczności. – Widowisko sportowe bez nich to żadne widowisko. I tak naprawdę możemy się czarować, że awatary, nie awatary. Oczywiście, zostało to u nas wprowadzone i jakoś to będzie wyglądać, ale kibic to jest zawsze kibic – powiedział kapitan Biało-Czerwonych Michał Kubiak.

Transmisja pierwszego meczu Polska – Niemcy od godziny 20:30 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio, którego gospodarzem będzie Jerzy Mielewski, rozpocznie się o godzinie 19:30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *