Technologia - Promocje

Dwie nowości ze stajni Matrixa

Matrix nieustannie rozwija ofertę najwyższej jakości cyfrowych konwerterów audio. Po świetnie przyjętym, kompletnym pod względem możliwości flagowym DAC’u-X Sabre Pro, przyszła pora na dwa niezywkle ciekawe urządzenia, która znajdą miejsce w niejednym torze audio. Jest to druga generacja Matrix X-SPDIF 2 oraz rewelacyjny interfejs USB na złączu PCIexpress – Matrix X-Hi.
 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 
Matrix X-SPDIF 2 to nowa generacja znanego cyfrowego interfejsu X-SPDIF do PC. Najowsza wersja zachowuje świetną jakość poprzednika, odznaczając się przy tym dodatkowymi funkcjami w tym cyfrowym wyjściem koaksjalnym, optycznym, AES / EBU oraz I2S. Urządzenie obsługuje z powodzeniem sygnały PCM do 24bit/192kHz i DSD64(DoP) na wszystkich złączach, zaś na porcie I2S PCM do 32bit/768kHz oraz DSD512! X-SPDIF 2 wykorzystując układ asynchroniczny XMOS U208. Jest to obecnie najbardziej zaawansowany interfejs audio USB klasy 2.0 na rynku. Urządzenie charakteryzuje się ultraniskim poziomem jittera, dzięki zastosowaniu bardzo dokładnego zegara femtosekundowgo. Z powodzeniem współpracuje z urządzeniami Windows, MacOS, jak i mobilnymi Android i iOS, na co pozwala możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania.

Układ XMOS i FPGA

Nowa generacja XMOS U208 to 8-rdzeniowa jednostka przetwarzania sygnału cyfrowego. Jest to najbardziej zaawansowany interfejs audio USB klasy 2.0 dostępny na rynku!

Wyższy poziom
Matrix X-SPDIF 2 pozwoli podłączyć odbiorniki cyfrowe za pośrednictwem nowo dodanego portu I2S, co pozwala uniknąć strat spowodowanych konwersją cyfrową. W X-SPDIF 2 wbudowany został wysokiej jakości zegar femtosekundowy i układ FPGA, co umożliwia odtwarzanie strumieni audio PCM 32bit/768kHz i DSD 1b/22.4MHz.
Dowiedz się więcej o Matrix X-SPDIF 2!
Matrix X-Hi to kontroler, interfejs Audio USB na złączu PCI Express. Służy do precyzyjnego i wolnego od zakłóceń przesyłu sygnału audio USB do odbiornika cyfrowego lub przetwornika DAC. Posiada wyjście USB 3.0 oraz możliwość podłączenia zewnętrznego zasilania. Karta oferuje najwyższej jakości, wyizolowany przesył strumienia danych audio bez zakłóceń.

Stworzony dla Hi-Fi

Interfejs USB X-Hi zaprojektowany został tak by zwiększyść jakość dźwięku, jaką możesz uzyskać z USB z komputera.

Zwiększenie jakości przesyłu danych i znaczne zmniejszenie wpływu zakłóceń ze źródła zasilania, powoduje zmianę twojego komputera PC w wysokiej jakości źródło Hi-Fi.

Niezależny kanał danych

X-Hi wykorzystuje precyzyjne zegary współdziałające z układem mostka USB 3.0 firmy Texas Instruments, które otwierają niezależny kanał danych dla strumienia USB Audio.

Pomoga to ominąć sygnał ze sterownika USB zintegrowanego z płytą główną, unikając udostępnienia kanałów danych innym urządzeniom USB.

Dowiedz się więcej o X-Hi Card!

Matrix to renomowany producent najlepszej jakości przetworników cyfrowo-analogowych oraz wzmacniaczy słuchawkowych. Urządzenia oparte na najlepszych podzespołach, zaprojektowane z dbałością o najmniejszy detal oraz pracujące w oparciu o najlepsze oprogramowanie z każdym modelem zbierają najlepsze recenzje w branży.
C4i jest dystrybutorem Matrix na Polskę.
Flagowy model firmy Matrix – X-Sabre Pro
Konwerter cyfrowo-analogowy (DAC) ze wzmacniaczem słuchawkowym. Przetwornik ESS Sabre Pro ES9038PRO, interfejs XMOS asynchronous USB 2.0, Sygnały DSD: DSD64/128/256/512/1024, PCM: 32bit/768kHz, zgodny z ASIO. Wyjścia cyfrowe: USB, I²S·LVDS, optyczne, koaksjalne. Wyjścia analogowe: RCA, XLR. Wyświetlacz OLED, pilot.
Niespotykana głębia, przestrzeń i oddech muzyki wart każdych pieniędzy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *