TVP

Dwie produkcje TVP nominowane do nagrody Prix Europa 2017

Do tegorocznej, trzydziestej pierwszej edycji nagrody Prix Europa w kategorii fikcja nominowany został serial TVP2 „Artyści”, zaś w kategorii dokument – zrealizowany przez Redakcję Filmu Dokumentalnego i Reportażu TVP2 film „Dwa światy”.
 
„Artyści” to serial emitowany w TVP2 jesienią 2016. Jego autorami są wybitni twórcy teatralni Monika Strzępka i Paweł Demirski. Warstwa fabularna przedstawia kulisy funkcjonowania jednego z warszawskich teatrów miejskich, jednak opowieść odczytywana może być jako wieloznaczna metafora, w której ogniskują się problemy współczesności oraz konflikt sztuki i działań kulturalnych z twardymi uwarunkowaniami ekonomicznymi.
Serial dostępny jest w całości na VOD TVP.
Film dokumentalny „Dwa światy” w reżyserii Macieja Adamka wielokrotnie został pokazany i nagrodzony na festiwalach na całym świecie. Jest to portret rodziny, w której rodzice są głuchoniemi, a ich słysząca córka Laura jest przewodnikiem widzów po życiu tej nietypowej, a zarazem zwyczajnej rodziny.
W tym roku do konkursu Prix Europa zostało zgłoszonych 677 programów z 34 państw. Z pełną listą nominowanych można zapoznać się na stronie konkursu:
http://prixeuropa.eu/news/20170901-nominations2017
Kto spośród nominowanych otrzyma Nagrody dowiemy się wieczorem 20 października podczas Uroczystej Gali rozdania nagród w Berlinie.
Nagroda Prix Europa jest jednym z bardziej prestiżowych europejskich wyróżnień dla najlepszych produkcji telewizyjnych, radiowych i online. Organizatorem konkursu jest koalicja mediów publicznych z państw europejskich, m.in. BBC, ZDF, ARTE, France Télévisions czy Telewizja Polska S.A. W skład komitetu sterującego Prix Europa wchodzi członek zarządu TVP S.A. – Maciej Stanecki.
Więcej informacji o festiwalu:
www.prixeuropa.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *