Dystrybuowany przez NEXT FILM „Twój Vincent” „Kulturalnym wydarzeniem Roku 2017”

Film „Twój Vincent” Doroty Kobieli i Hugh Welchmana został wyróżniony jako „Kulturalne Wydarzenie Roku 2017” na 19. gali nagród Bestsellery Empiku. To kolejna nagroda dla tej wyjątkowej animacji, która walczy o Oscara w kategorii „Najlepszy film animowany”, a także o nagrody Orłów w pięciu kategoriach (w tym za najlepszy film), oraz o wyróżnienie „Wydarzenie Roku” w plebiscycie radia RMF Classic – MocArty. W plebiscycie Bestsellery Empiku nominowane były także trzy inne wydawnictwa Agory.
 

 

Wyjątkowa animacja malarska „Twój Vincent”, której polskim dystrybutorem jest NEXT FILM,  zdobyła głosami internautów nagrodę „Kulturalnego wydarzenia Roku 2017” w największym polskim plebiscycie kulturalnym Bestsellery Empiku. Film był nominowany m.in. obok 25-lecia zespołu Hey czy wystawy „Frida Kahlo i Diego Rivera. Polski kontekst”.

Do tej pory w Polsce opowieść o tajemnicy Vincenta van Gogha obejrzało w kinach niemal 400 tys. widzów. Polsko-brytyjska koprodukcja notuje też sukcesy frekwencyjne za granicą, m.in. w: Chinach (10 mln dol. wpływów), Stanach Zjednoczonych (6,6 mln dol. wpływów), Włoszech (1,5 mln dol.), Wielkiej Brytanii (1,4 mln. dol.) i Korei Południowej (2,9 mln. dol.). W związku z niesłabnącym zainteresowaniem film wciąż można oglądać w polskich kinach.

 

Wśród nominowanych do nagród Bestsellery Empiku w kategorii „Film Polski” znalazły się film „Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej” oraz 1. sezon serialu „Belfer” – oba na DVD dystrybuowane są przez Wydawnictwo Agora. W kategorii „Literatura Faktu” nominację otrzymała książka „Ania. Biografia Anny Przybylskiej” Grzegorza Kubickiego i Macieja Drzewickiego, która również ukazała się nakładem Wydawnictwa Agora.

Polskim dystrybutorem filmu „Twój Vincent” jest NEXT FILM – firma należąca do Grupy Agora, która zajmuje się dystrybucją i produkcją filmową.

 

W 2017 roku NEXT FILM wprowadził na ekrany kin „Po prostu przyjaźń” (reż. Filip Zylber), „Sztukę kochania. Historię Michaliny Wisłockiej” (reż. Maria Sadowska), „Pokot” (reż. Agnieszka Holland), „Tarapaty” (reż. Marta Karwowska) oraz „Twojego Vincenta” (reż. Dorota Kobiela i Hugh Welchman).

 

Pierwszym obrazem wyprodukowanym przez NEXT FILM jest „Plan B” w reżyserii Kingi Dębskiej, który wszedł do kin 2 lutego. W 2018 r. NEXT FILM wprowadzi na ekrany kin film „Kobieta sukcesu” – komedię romantyczną z Agnieszką Więdłochą w roli głównej.

 

Premiera 8 marca.

 

Więcej:Next-film.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *