MediaZapowiedzi TV

“Dzieciaki z showbiznesu” – nowy film dokumentalny w HBO GO i HBO (wideo)

Dokument HBO Dzieciaki z showbiznesu odsłania kulisy oraz blaski i cienie kariery dziecięcych aktorów w amerykańskim przemyśle rozrywkowym. Autor filmu, Alex Winter – sam obecny w tej branży od 10. roku życia, zaprosił przed kamerę m.in. Evan Rachel Wood, Millę Jovovich czy Todda Bridgesa. Premiera filmu odbędzie się w HBO GO już 15 lipca.

 

Dokument Dzieciaki z showbiznesu (Showbiz Kids) przedstawia kulisy obarczonej dużym ryzykiem, ale jednocześnie bardzo lukratywnej kariery dziecięcych aktorów w przemyśle rozrywkowym. Zaproszeni przed kamerę goście szczerze mówią w nim o cenie, jaką dzieci z branży filmowej płacą w życiu prywatnym i zawodowym za sławę, ale i niepowodzenie. Osoby, które znają przemysł rozrywkowy od podszewki – aktorzy, którzy osiągnęli w młodym wieku wielki sukces oraz dwójka młodych i utalentowanych nastolatków marzących o karierze – opowiadają o swoich skomplikowanych doświadczeniach, wspominają napotkane problemy oraz poświęcenia, którymi okupiony jest sukces w branży filmowej.

Autorem scenariusza i reżyserem dokumentu jest Alex Winter (Wspaniała przygoda Billa i Teda, Kwity z Panamy), który sam zadebiutował przed kamerą jako dziecko. Winter rozmawia ze swoimi rówieśnikami, aby dowiedzieć się jak dorasta się w świetle hollywoodzkich reflektorów, a także jak poznać niewygodną prawdę o realiach życia w przemyśle filmowym. Twórca chce pokazać prawdziwy obraz tej bardzo trudnej branży, w której sam dorastał, po tym, jak zadebiutował na Broadwayu w wieku zaledwie 10 lat.

– To historia, którą chciałem opowiedzieć od wielu lat – przyznaje Winter. – Sam dorastałem na scenie, ale nigdy nie widziałem filmu, który przedstawiałby doświadczenia aktorów dziecięcych – od początku ich kariery przez okres dorastania – widziane z ich perspektywy. Jestem zaszczycony, że tak wielu utalentowanych aktorów zaufało mi i postanowiło opowiedzieć mi swoje bardzo intymne historie.

 

 

Dokument HBO Dzieciaki z showbiznesu prezentuje doświadczenia dawnych aktorów dziecięcych, którzy zdobyli sławę i popularność. Wśród zaproszonych przed kamerę gości, którzy dzielą się z widzami swoimi własnymi doświadczeniami, zobaczymy:

Henry’ego Thomasa, który w wieku 11 lat wystąpił w wielkim filmowym przeboju E.T.Marę Wilson, która w wieku 6 lat zadebiutowała przed kamerą w komedii Pani DoubtfireTodda Bridgesa, który jako 13-latek wystąpił w serialu telewizyjnym Diff’rent StrokesMillę Jovovich, której filmowym debiutem w wieku 13 lat był film Nocny pociąg do KatmanduEvan Rachel Wood, która w wieku 14 lat wystąpiła w filmie Trzynastka, niedawno zmarłego Camerona Boyce’a, który mając zaledwie 12 lat został gwiazdą dzięki telewizyjnemu serialowi Jessie z wytwórni Disneya, Jadę Pinkett Smith, która nie tylko wystąpiła jako dziecko w serialu Inny świat, ale jest także matką dziecięcych aktorów, Wila Wheatona, który w wieku 14 lat wystąpił w filmie Stań przy mnie oraz nieżyjącą już Dianę Serrę Cary (znaną jako Baby Peggy), która w 1920 roku w wieku zaledwie dwóch lat została wielką gwiazdą kina niemego.

Obok wielkich gwiazd w dokumencie wystąpiła także dwójka młodych, marzących o sławie aktorów: Demi Singleton – świetnie zapowiadająca się nastoletnia aktorka, która marzy o dużej roli w broadwayowskim przedstawieniu, oraz Marc Slater – młody i zdolny chłopak z Florydy, który przeniósł się z matką do Los Angeles, gdzie pracuje na planie pilotażowego odcinka nowego serialu. Młodzi aktorzy i ich rodzice pracują bez wytchnienia, aby zaistnieć w niezwykle konkurencyjnej branży, starając się pogodzić kolejne przesłuchania i pracę z normalnym dzieciństwem w gronie przyjaciół i krewnych.

Przedstawione w filmie dokumentalnym materiały filmowe, pozakulisowe ujęcia oraz rzadko pokazywane nagrania z przesłuchań składają się na obraz życia młodych aktorów na planie. Zaproszeni do studia goście rozmawiają o wyzwaniach, przed jakimi stają bardzo młodzi ludzie robiący karierę w branży filmowej oraz o długotrwałym wpływie życia w blasku fleszy na samoocenę czy poczucie izolacji. Wielu z nich szczerze opowiada o skomplikowanych relacjach z rodzicami, presji, próbach pogodzenia wypełnionego po brzegi grafika z życiem poza planem oraz niepokojących przypadkach molestowania i wykorzystywania, do jakich dochodzi w branży.

Twórcy dokumentu Dzieciaki z showbiznesu zaglądają z kamerą za kulisy Fabryki Snów, aby pokazać jej nie tylko magię i blichtr, ale także cenę, jaką aktorzy płacą za sukces osiągnięty w bardzo młodym wieku.

Dokument Dzieciaki z showbiznesu został wyprodukowany dla HBO Documentary Films przez spółkę Ringer Films Production. Autorem scenariusza i reżyserem jest Alex Winter. Obowiązki producentów pełnili Alex Winter i Glen Zipper, a koproducentów – Sean Fennessey i Noah Malale. Współproducentem jest Devorah Devries, a producentem wykonawczym Bill Simmons. Za muzykę odpowiadają Jeff Tweedy, Spencer Tweedy i Sammy Tweedy. Producentkami wykonawczymi ze strony HBO są Nancy Abraham i Lisa Heller.

Premiera filmu dokumentalnego Dzieciaki z showbiznesu odbędzie się w HBO GO 15 lipca. Premierowa emisja na antenie HBO zaplanowana została natomiast na 6 sierpnia na godz. 21:40

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *