Internet & GrySieci kablowe

Dzień Bezpiecznego Internetu. Darmowy antywirus dla klientów INEA

Z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu INEA przygotowała niespodziankę dla swoich klientów – trzymiesięczną darmową licencję na korzystanie z Pakietu Bezpieczeństwa INEA SAFE. Żeby ją otrzymać, wystarczy odpowiedzieć na kilka prostych pytań związanych z oferowaną przez INEA usługą.

 

8 lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Inicjatorem tego święta jest Komisja Europejska, która w ten sposób chce zwrócić uwagę na ważny obecnie temat bezpieczeństwa w sieci oraz świadomego korzystania z zasobów Internetu. Wg badań co trzeci Internauta padł ofiarą cyberataku, a więc problem ten dotyka sporej części użytkowników. Dlatego też z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu INEA przygotowała dla swoich klientów specjalny quiz dotyczący cyberbezpieczeństwa. Wystarczy poświęcić kilka minut, aby go wypełnić i przez trzy miesiące bez opłat korzystać z Pakietu Bezpieczeństwa INEA SAFE.

Oferowana przez INEA usługa składa się z dwóch modułów – SAFE, który na bieżąco skanuje urządzania w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, niebezpiecznych aplikacji i szkodliwych treści oraz ID Protection, który odpowiada za ochronę tożsamości w Internecie, monitorując na bieżąco, czy objęte nim dane nie są wykorzystywane przez cyberprzestępców. Pakiet Bezpieczeństwa INEA SAFE to kompleksowa ochrona bezpieczeństwa w sieci – dba nie tylko o urządzenia, ale też pomaga klientom w ochronie ich danych osobowych, obejmując także kontrolę rodzicielską czy bezpieczną bankowość. Usługa wspierana jest przez F-Secure, a oprogramowanie antywirusowe jest okresowo sprawdzane i certyfikowane przez AV-TEST.

– Dostarczamy najszybszy w Polsce Internet domowy, który umożliwia pracę, naukę i rozrywkę setek tysięcy osób. Jesteśmy aktywnym uczestnikiem transformacji cyfrowej i nasze usługi są jej nieodzownym elementem. Mamy jednak świadomość jak ważne i odpowiedzialne jest to zadanie, bo o bezpieczeństwo w sieci trzeba dziś dbać równie mocno jak poza nią. Potrzebne są nowoczesne, kompleksowe oraz dostępne rozwiązania, które będą chroniły nie tylko urządzenia, ale przede wszystkim nasze dane. To oczywiście nie wszystko, bo potrzebne są także działania edukacyjne i otwarta rozmowa o tym, jak ważny to dziś temat, dlatego z wielką chęcią przyłączamy się do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Kwestionariusz konkursowy dostępny jest pod adresem: inea.pl/quiz. Akcja przeznaczona jest dla klientów INEA, którzy nie mają wykupionego Pakietu Bezpieczeństwa INEA SAFE i obejmie 100 pierwszych osób, które udzielą poprawnych odpowiedzi na pytania konkursowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *