Dzień Ziemi na kanale Discovery Science

Z okazji 50. rocznicy Dnia Ziemi zapraszamy na programy, które uświadomią nam, że nadszedł już czas zdecydowanych i szybkich działań w sprawie zanieczyszczenia naszej planety plastikiem oraz zapobieżenia zmianom klimatu.

 

 

 

 

Ostry i bezkompromisowy dokument The Story of Plastic odsłania brutalną prawdę na temat odpadów z tworzyw sztucznych i ich przetwarzania.

Film pokazuje, jak świat i my, jego mieszkańcy, znaleźliśmy się w tym globalnym kryzysie i jak obecnie walczymy z powodzią plastykowych butelek, torebek i opakowań.

Program Hot Grease przedstawia niewiarygodną historię biodiesla, do produkcji którego wykorzystuje się z pozoru bezwartościowy olej posmażalniczy. To ekologiczne źródło energii jest już paliwem napędowym dla pociągów, statków i ciężarówek w Stanach Zjednoczonych.

W dokumencie The Gamechangers: Inventing The World poznamy wizjonerów, którzy chcą zmieniać świat nowymi technologiami i wynalazkami.

W programie How the Earth Works spotkamy się z naukowcami, którzy wyruszają w świat w poszukiwaniu odpowiedzi na dręczące ich pytania i dylematy.

DZIEŃ ZIEMI

EMISJA: OD ŚRODY, 22 KWIETNIA, GODZINA 21.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *