Internet & Gry - Reklama

Dziennikarze Onetu z Grand Press Digital oraz nagrodą Grand Press w kategorii news

Nagrodę Grand Press w kategorii news otrzymali: Andrzej Stankiewicz, Mateusz Baczyński, Andrzej Gajcy, Kamil Dziubka i Janusz Schwertner. Redakcja Onetu otrzymała także wyróżnienie Grand Press Digital za innowacyjne podejście w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Nagrody wręczono podczas uroczystej gali, która odbyła się 11 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

 

Dziennikarze Onetu Andrzej Stankiewicz, Mateusz Baczyński, Andrzej Gajcy, Kamil Dziubka i Janusz Schwertner zostali nagrodzeni Grand Press w kategorii news za cykl „Afera taśmowa. Kelnerzy obciążają Morawieckiego” i ujawnienie niepublikowanych dotąd wątków z tzw. afery podsłuchowej, które wzbudziły szeroką dyskusję o związkach polityki z biznesem.

– Onet przebył długą drogę w ostatnich latach. Dziś redakcje w Krakowie, w Warszawie oraz nasi korespondenci regionalni tworzą, wierzę w to głęboko, najlepszy zespół dziennikarski w Polsce. Jestem dumny, że mogę z takim zespołem tworzyć codziennie portal Onet.pl mówi Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu.

Redakcji Onetu przyznano także nagrodę Grand Press Digital za „odwrócenie dotychczasowego trendu, w którym w koncernach medialnych nowoczesne technologie służą głównie do zwiększania przychodów i dostarczania odbiorcom rozrywki”. Nominowanych w szóstej edycji Grand Press Digital wybrała redakcja magazynu „Press” po zasięgnięciu opinii ponad 30 specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji interaktywnych.

Andrzej Stankiewicz z Onetu zajął również drugie miejsce w konkursie Dziennikarz Roku 2018 oraz został nagrodzony Grand Press w kategorii publicystyka za materiał opublikowany w Tygodniku Powszechnym pt. „Państwo prywatnej zemsty”.

Gala XXII edycji Konkursu Grand Press odbyła się 11 grudnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Konkurs Grand Press organizuje magazyn „Press” i Fundacja Grand Press. Podczas finałowej gali wybierany jest Dziennikarz Roku, zdobywcy nagród Grand Press i nagród specjalnych: Grand Press Economy, Grand Press Digital oraz Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego

Nagrody Grand Press przyznawane są za najlepsze materiały prasowe, radiowe, telewizyjne i internetowe mijającego roku. W tym roku na konkurs wpłynęły 693 prace. Oceniało je 14-osobowe jury. W listopadzie, po dwóch dniach obrad, jurorzy przyznali nominacje w ośmiu kategoriach, przekazując do finału 53 materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *