Na dziesiąte urodziny Biełsat z nową oprawę graficzną (wideo)

W tym roku Biełsat świętuje swoje 10-lecie. Oprócz nowych programów, filmów i seriali, w jubileuszowym sezonie Biełsat przygotował dla widzów nową oprawę graficzną – autorstwa Ludwika Berezowskiego.

 

https://youtu.be/VtOjQqSTitY

 

Tworzą ją europejskie gwiazdki i napis „10 lat wolności”.

O koncepcji nowej oprawy opowiada znany polsko-francuski grafik i projektant Ludwik Berezowski, który między innymi odświeżył logo Citroena oraz współpracował z Sotheby’s i Louis Vuitton.

– Oprawa graficzna zbudowana jest na koncepcji wolności, dlatego że od 10 lat Biełsat jest europejską telewizją nadawaną z Polski. Stąd 10 europejskich gwiazdek, które symbolizują 10 lat. By widz wiedział, że to kanał europejski, a jego programy mają niezależny punkt widzenia, co przeciwdziała propagandzie. W porównaniu z białoruskimi kanałami państwowymi Biełsat daje wybórstwierdził Ludwik Berezowski.

Jubileuszowa szata graficzna będzie używana do Bożego Narodzenia

 

10 lat temu, w czerwcu 2007 roku, jeszcze przed rozpoczęciem nadawania, Alaksandr Łukaszenka nazwał Biełsat „głupim, bezsensownym i nieprzyjaznym” projektem. Od 10 grudnia 2007 roku Białorusini mogą za pomocą satelity odbierać telewizję w swoim języku. Wtedy też rozpoczęły się prześladowania naszych dziennikarzy i autorów. Nie wpływa to jednak na naszą działalność. Rozwijamy się i tworzymy nowe projekty.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *