Zapowiedzi TV

„Dziki świat braci Kratt” w Polsat JimJam

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak krokodylice opiekują się swoimi jajami? A może chcielibyście się dowiedzieć, dlaczego dżdżownice podczas deszczu wychodzą na powierzchnię ziemi? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą Chris i Martin – bracia, którzy podróżują po całym świecie, by obserwować zwyczaje dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku.
 
Chris i Martin to bracia, którzy podróżują po całym świecie, by obserwować zwyczaje dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku. Dzięki tej animacji mali widzowie dowiedzą się wiele o różnych gatunkach egzotycznych stworzeń, takich jak lwy, niedźwiedzie polarne czy krokodyle. Każdy odcinek w przystępny sposób przedstawia cechy charakterystyczne dla danego gatunku oraz prezentuje unikalne sceny z życia dzikich zwierząt. Bohaterowie za każdym razem przeżywają niesamowite przygody oraz są skłonni do nie lada poświęceń, by uchwycić najlepsze momenty. W pracy wspiera ich zespół fachowców, którzy dbają o to, by bracia dysponowali najnowszym sprzętem oraz zawsze mieli odpowiedni kamuflaż ułatwiający im zbliżenie się do dzikich zwierząt.
W pierwszym odcinku bohaterowie będą przyglądać się z bliska procesowi składania jaj przez krokodylicę. Jak się okazuje, te groźne i dość przerażające gady są zdolne do niezwykłych poświęceń, aby tylko ochronić swoje przyszłe potomstwo. Chris i Martin poddadzą się procesowi zmniejszenia, a następnie przebiorą się za jajka. Wszystko po to, by z bliska pokazać małym widzom, jak krokodyla mama odpędza warana, który usiłuje wkraść się do jej gniazda. Okazuje się, że Krokodylla – jak ochrzcili ją bracia – potrafi nic nie jeść nawet przez miesiąc, byle tylko nie pozostawiać swojego potomstwa bez opieki!
Serial przedstawia fakty dotyczące świata zwierząt w interesujący i przystępny sposób – uwagę przyciągają zwłaszcza zabawne dialogi. Ponadto bohaterowie biorą udział w wielu emocjonujących przygodach. Program pokazuje także zagrożone gatunki zwierząt, dzięki czemu przybliża małym odbiorcom kwestie związane z ochroną środowiska i dzikiej przyrody.
„Dziki świat braci Kratt” był pięciokrotnie nominowany do Nagrody Emmy za najlepszy scenariusz w serialu animowanym.
Na serial „Dziki świat braci Kratt” Polsat JimJam zaprasza w dni powszednie o 13:55, 16:55 i 21:05

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *