Eeliminacje ME U21: Estonia – Polska w TVP Sport

Dla reprezentacji Polski U21 początek zmagań o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy okazał się udany. Piłkarze Michała Probierza, po pewnym zwycięstwie nad Kosowem, w drugim spotkaniu także będą faworytem.

Reprezentacja Polski do lat 21 w piątek rozpoczęła walkę o awans do młodzieżowych mistrzostw Europy, które w 2025 roku zorganizuje Słowacja. Nasze zaplecze seniorskiej kadry nie wystąpiło w dwóch poprzednich edycjach tego turnieju.

Teraz tę serię ma przerwać Michał Probierz, który został selekcjonerem młodzieżówki w zeszłym roku. Miał więc sporo czasu, żeby przygotować się do startu eliminacji. Polacy trafili do grupy D. I są na razie jej liderem, chociaż nie było o to trudno. Rozegrane zostały dopiero trzy spotkania. Główni rywale – Niemcy i Izrael – mają przed sobą dopiero premierowe występy.

Polski zespół rozpoczął eliminacje od spotkania w Płocku z Kosowem. I już w pierwszej połowie zapewnił sobie zwycięstwo. Michał Rakoczy z Cracovii tego dnia poprowadził gospodarzy do wygranej. Strzelił dwa gole i zaliczył asystę przy pierwszej bramce, zdobytej przez Ariela Mosóra. Wynik 3:0 w drugiej połowie się już nie zmienił.

– Chcemy grać ofensywną piłkę i tak przygotowywaliśmy się od samego początku do tych eliminacji. Oczywiście, nie zawsze to się udaje, przeciwnik na to czasem pozwoli. Przekonujemy zawodników, by podejmowali ryzyko, by nie bali się grać odważnie. Są jeszcze momenty, gdy niektórym brakuje pewności, bo nie grali w Europie powiedział Probierz w wywiadzie dla “laczynaspilka.pl”.

Problemem przed kolejnym występem mogą być urazy. Udział w nim Patryka Pedy, Mosóra oraz Mateusza Łęgowskiego stoi pod znakiem zapytania.

Rywalem we wtorek 12 września będzie reprezentacja Estonii, która ma na koncie już dwa rozegrane spotkania. Z Kosowem w czerwcu przegrała na wyjeździe 0:2. W czwartek zremisowała u siebie z Bułgarią 1:1. Jaki rezultat padnie na Lillekula Stadium w Tallinnie? Początek meczu o godzinie 18:00.

Zawodnicy Probierza w razie wygranej będą liderem grupy co najmniej do października. W kolejnym miesiącu w eliminacjach zagrają tylko raz – tym razem z Estonią w Stalowej Woli.

Spotkanie będzie transmitowane w TVP Sport, a także w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej oraz Smart TV. Mecz skomentuje duet Maciej Iwański oraz Łukasz Trałka.

Bezpośredni awans do Euro U21 wywalczą zwycięzcy grup oraz trzy najlepsze drużyny z drugich miejsc. Pozostałe ekipy z tych pozycji powalczą o turniej finałowy w barażach.

Eliminacje Mistrzostw Europy U21, mecz Estonia – Polska. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: wtorek, 12 września, godzina 18:00

Gdzie i o której transmisja: od 17:50 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HbbTV

Kto skomentuje: Maciej Iwański, Łukasz Trałka