Platforma Canal+/ Canal+ PolskaSieci kabloweSport w TV

Ekscytujący turniej kickboxingu w najbliższą niedzielę na żywo w Fightklubie!

WGP Kickboxing rozszerza swoje spektrum działań i poza regularnymi galami po raz kolejny organizuje show wspólnie z FMS Fight Night. Tym razem odbędzie się ono w brazylijskiej Kurytybie, a widzowie w naszym kraju zobaczą je na żywo w Fightklubie!

 

W głównej karcie walk zaplanowano łącznie pięć pojedynków – trzy turniejowe oraz dwa superpojedynki, w których w szranki staną czołowi kickboxerzy na kontynencie południowoamerykańskim.

W pierwszym półfinale o przepustkę do starcia wieczoru powalczą Gustavo Bolino i Dioginis Souza. Pierwszy od maja ubiegłego roku walczył trzykrotnie i wszystkie te konfrontacje rozstrzygnął na swoją korzyść. Najpierw odprawił z kwitkiem Toniego Maciela, następnie Joao Vante, a wreszcie w listopadzie Pedro Gomesa. Teraz, po blisko roku, wraca na wielką scenę i powrót ten pragnie zwieńczyć zwycięstwem.

Jego rywalem w Kurytybie będzie starszy i nieco bardziej doświadczony Dioginis Souza. „Overeem” w tym roku dwukrotnie pojawiał się w ringu, najpierw wygrał przez nokaut w drugiej rundzie z Claudiere Freitasem, a w maju musiał uznać wyższość Luisa Fernando. Souza znakomicie rozpoczął swoją profesjonalną karierę – od sześciu kolejnych zwycięstw, po nich przyszła jednak znacznie gorsza seria, Brazylijczyk równie często triumfował, co opuszczał ring jako przegrany, w przekroju całej kariery może jedna pochwalić się znacznie korzystniejszym wskaźnikiem zwycięstw do porażek.

W drugim półfinale zmierzą się: kolejny reprezentant gospodarzy, Otacilio Cena i Paragwaczyk Guido Cardozo. Fighter z Kraju Kawy w swojej ostatniej walce, w listopadzie ubiegłego roku, przegrał z Maykolem Yurkiem, wcześniej częściej jednak zwyciężał, dlatego przed sobotnią galą może pochwalić się całkiem niezłym bilansem 6-4. Znacznie mniejsze doświadczenie ma jego najbliższy rywal, który w ostatnich miesiącach walczył tylko raz, na gali WGP Kickboxing 70 z Guido Cardozo.

Zwycięzcy obu półfinałów na zakończenie gali zmierzą się ze sobą w wielkim finale turnieju Grand Prix w wadze lekkośredniej. Zanim jednak dojdzie do decydującej batalii, będziemy jeszcze świadkami dwóch innych świetnie zapowiadających się pojedynków. Najpierw w ringu zaprezentują się Joao Victor i Leonardo Silva, a tuż po nich Luciano de Paula i Gabriel de Lima. Wielkie kickboxerskie emocje gwarantowane!

Gala WGP Kickboxing – WGP Studio 3 w najbliższą niedzielę 29 października o godz. 22:00 na żywo w Fightklubie!

foto. Materiały prasowe / Fightklub / Kickboxing

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *