PolsatSport w TV

Ekstraliga Rugby w Polsacie Sport Fight!

Rugbiści Ekstraligi wracają do gry o mistrzostwo Polski. To będzie dla nich historyczny sezon. Pierwszy z regularnymi transmisjami telewizyjnymi z rozgrywek ligowych. Jeden, najciekawszy mecz z kolejki, pokaże na żywo Polsat Sport Fight.

 

 

 

Z polskim rugby Polsat Sport jest związany od ponad 10 lat. Do tej pory stacja pokazywała mecze reprezentacji oraz finał Ekstraligi Rugby. Rok temu transmitowała po raz pierwszy dwa mecze sezonu regularnego. Od zaczynającego się w weekend nowego sezonu, w ramach obowiązującej umowy, stacja pokaże jeden mecz z każdej kolejki. Anteną dedykowaną dla rugby będzie Polsat Sport Fight, bo rugby to zespołowy sport walki. Także na tej antenie będzie transmitowana większość spotkań jesiennego Pucharu Świata w rugby, który co cztery lata przyciąga przed telewizory miliardową publiczność.

– Mam nadzieję, że jako rugbiści wykorzystamy szansę, jaka się przed nami otwiera. Rugby to ciekawy, bardzo telewizyjny sport, któremu w Polsce ciągle brakuje promocji. Wierzę, że transmisje w Polsacie Sport Fight do tej promocji się przyczyniąmówi prezes PZR, Dariusz Olszewski.

Pierwszym meczem, który pokaże Polsat Sport Fight będzie starcie Orkana Sochaczew z Budowlanymi Lublin, a więc szóstej i piątej drużyny poprzedniego sezonu. Ostatnie spotkanie tych dwóch drużyn otwierał sezon 2019 i miało nieprawdopodobną wręcz dramaturgię. Budowlani zapewnili sobie zwycięstwo w ostatniej sekundzie spotkania, po akcji, która trwała ponad 5 minut i miała 48 faz gry, co jest… światowym rekordem. Porażka kosztowała Orkan utratę szans walki o medal.

Smaczku rywalizacji dodaje fakt, że autor ostatnich, zwycięskich punktów dla Budowlanych Lublin, Gruzin Levani Barakava od tego sezonu będzie bronił barw drużyny z Sochaczewa.

– Mam nadzieję, że znów pomogę wygrać mojej drużynie – żartuje Barakava, który jest jednym z ok. 20 zawodników z Gruzji, którzy w tym sezonie będą występowali w Ekstralidze.

– Mecze telewizyjne dobieramy tak, by za każdym razem widz dostał emocjonujące widowisko, w którym o zwycięstwo walka toczyć się będzie od pierwszej do ostatniej sekundy. Chcemy pokazywać starcia drużyn, które prezentują wyrównany poziom. Chcemy też pokazać w miarę możliwości wszystkie polskie stadiony, na których toczy się rywalizacjadodaje Olszewski.

– Już w drugiej kolejce w planie transmisji jest rewanż za finał ostatniego sezonu. Mistrzowskie Polski – Ogniwo Sopot podejmą wicemistrzów Master Pharm Rugby Łódź. W kolejnym tygodniu brązowi medaliści sezonu 2019 Pogoń Awenta Siedlce  jadą do Łodzi walczyć z Master Pharm. Emocje mamy więc gwarantowanedodaje przewodniczący Rady Ekstraligi Rugby, Bartosz Marczyński.

– Transmisje w Polsacie Sport Fight to milowy krok w rozwoju polskiego rugby. Już nie mogę się doczekać rewanżu z Budowlanymi – cieszy się kapitan mistrzów Polski, jednocześnie kapitan reprezentacji Polski – Piotr Zeszutek z Ogniwa Sopot.

– Ten sezon będzie niezwykle zacięty. W nowych rozgrywkach w Ekstralidze zostanie tylko osiem zespołów, a to oznacza, że może nawet dwie z aktuaknie występujących drużyn stracą miejsce w elicie. Ostani, dziewiąty zespół spada bezpośrednio do I ligi, ósmy gra baraż ze zwycięzcą rywalizacji na zapleczu Ekstraligi. To jeszcze podniesie poziom emocjidodaje kapitan RC Orkan, Maciej Brażuk, dla którego będzie to 24 ligowy sezon w karierze!

Plan wrześniowych transmisji na antenie Polsat Sport Fight

1.09.2019

RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin godz. 13.45

8.09.2019

MKS Ogniwo Sopot – MasterPharm Budowlani Łódź SA godz. 16.00

14.09.2019

MKS Pogoń Awenta Siedlce – MKS Ogniwo Sopot  g. 15.00

29.09.2019 

MasterPharm Budowlani Łódź SA – MKS Pogoń Siedlce g. 16.00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *