MediaZapowiedzi TV

Ekstremalna ewakuacja. National Geographic pokaże serię dokumentalną „Siedem dni na ucieczkę”

W programie „Siedem dni na ucieczkę” podróżnik Dwayne Fields sprawdzi swoją odporność, przemierzając najbardziej bezlitosne miejsca na Ziemi — m.in. wypaloną słońcem pustynię w Omanie czy pełne krokodyli lasy deszczowe w Gabonie. Będzie miał tylko tydzień, by przetransportować siebie i małą ekipę filmową do punktu ewakuacyjnego. Premiera serii dokumentalnej odbędzie się w niedzielę 19 lutego na kanale National Geographic.

 

Dwayne Fields nie był rozpieszczany przez los. Dorastał w okolicy ogarniętej konfliktem gangów, w której przemoc była codziennością. Choć sam nie prowadził życia przestępczego, to mimowolnie stał się ofiarą ataku nożownika, czego pamiątką są blizny. Fields w pewnym momencie postanowił wynieść się z trudnej dzielnicy i zrobił coś kompletnie szalonego — dołączył do ekstremalnej pieszej ekspedycji przez Antarktydę.

W programie National Geographic „Siedem dni na ucieczkę” Fields trafi do najbardziej niebezpiecznych miejsc na Ziemi, by tam stawić czoła epickim żywiołom, przy okazji pokazując widzom piękno surowej i bezlitosnej natury. Podróżnik stoczy wyścig z czasem. Będzie miał tydzień na doprowadzenie siebie i małej ekipy filmowej do punktu, skąd zostaną ewakuowani w bezpieczne miejsce.

Główny bohater przemierzy m.in. pełne jadowitych węży i krokodyli lasy deszczowe Gabonu, pasmo górskie w Kirgistanie, czy wypaloną przez słońce pustynię w Omanie. W wędrówce przez niebezpieczne miejsca pomocne okażą się porady rdzennych ludów, od których Fields chętnie pobierze cenne nauki.

Premiera programu „Siedem dni na ucieczkę” odbędzie się w niedzielę 19 lutego o godz. 12:00 na kanale National Geographic

National Geographic skłania widzów, by dowiedzieli się więcej. Poprzez pasjonujące dokumenty i reportaże oraz programy rozrywkowe wzbogaca naszą wiedzę o otaczającym świecie. National Geographic angażuje i stawia wyzwania, by poznać głębiej, na nowo. Dzięki współpracy z Towarzystwem National Geographic, znanymi na całym świecie badaczami oraz fotografowani, nasze programy są interesujące, wiarygodne, pokazują zapierające dech w piersiach ujęcia i pozostają na długo w pamięci. National Geographic oferuje dostęp do unikalnych ludzi, miejsc i zdarzeń na całym świecie. Pokazuje i przybliża świat poprzez programy dotyczące różnych dziedzin naszego życia: naukę i technikę, historię oraz psychologię. Programy na antenie National Geographic to mądra, oparta na faktach rozrywka. Pokazujemy prawdziwe historie, wielkie przedsięwzięcia i wyjątkowe odkrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *