Sport w TVTVP

El. Euro U-21: Polska – Rosja w TVP Sport

Młodzieżowa reprezentacja Polski udanie wznowiła eliminacje Euro U-21. Zespół Czesława Michniewicza wciąż walczy o występ w przyszłorocznym turnieju finałowym. We wtorek zagra z liderem. Spotkanie prawdopodobnie zdecyduje, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie. Transmisja na żywo meczu Polska – Rosja w TVP.

 

W piątek drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza rozegrała pierwsze spotkanie w eliminacjach od listopada ubiegłego roku. W Parnu wygrała z Estonią aż 6:0. Dwie bramki zdobył Mateusz Bogusz z Leeds, a po jednej Patryk Klimala, Jakub Kamiński, Robert Gumny oraz Paweł Tomczyk.

Przed reprezentacją Polski do lat 21 teraz starcie z dużo trudniejszym rywalem. Rosjanie są liderami grupy 5. Pięć spotkań wygrali i dwa zremisowali.

Mecz zostanie rozegrany we wtorek 8 września o godz. 18:00 na stadionie łódzkiego Widzewa. Transmisja na żywo rozpocznie się o 17:30 w TVP Sport, online w TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Komentatorami będą Michał Zawacki oraz Andrzej Strejlau.

Polskiej młodzieżówce pozostały jeszcze cztery mecze w kwalifikacjach do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Obecnie tracą cztery punkty do Rosjan, którzy rozegrali jednak o jedno spotkanie więcej. Biało-czerwoni muszą wygrać, jeśli chcą zająć pierwsze miejsce w tabeli. Zespół Sbornej czekają jeszcze potem starcia z najsłabszymi w grupie Estonią i Łotwą.

Nawet w przypadku zajęcia drugiego miejsca polska drużyna będzie mogła wystąpić w Euro U-21. Pięć najlepszych zespołów z tych pozycji w eliminacjach wywalczy awans do turnieju. Piłkarze Michniewicza w tej klasyfikacji plasują się obecnie na czwartej pozycji.

Pierwsze spotkanie między tymi drużynami zakończyło się remisem 2:2. Polacy przez całą drugą połowę prowadzili po trafieniu samobójczym i golu Klimali, ale stracili drugą bramkę już w doliczonym czasie gry.

– To będzie niezwykle istotne spotkanie. Może ono rozstrzygnąć o losach awansu. Chcemy zrobić wszystko, co tylko w naszej mocy, by być w optymalnej dyspozycji na ten mecz. Zagramy z rywalem, który od roku gra w niezmienionym składzie. My mamy nieco inną sytuację, ale wierzę, że będziemy w stanie wygrać – powiedział Michniewicz, cytowany przez stronę łaczynaspiłka.pl.

Trener Polaków, podobnie jak przeciwko Estonii, nie będzie mógł skorzystać z piłkarzy powołanych przez Jerzego Brzęczka na wrześniowe mecze dorosłej reprezentacji. Chodzi o Kamila Jóźwiaka, Jakuba Modera, Michała Karbownika czy Sebastiana Walukiewicza.

Turniej finałowy odbędzie się w 2021 roku na Węgrzech i Słowenii w dwóch terminach. Powodem jest przeniesienie Euro 2020 przez koronawirusa. Faza grupowa zostanie rozegrana pod koniec marca, a pucharowa w dniach 31 maja – 6 czerwca.

El. MME 2021: Polska – Rosja (szczegóły transmisji)

Kiedy: wtorek 8 września o godz. 18:00

Gdzie: TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacja mobilna od 17:30

Kto skomentuje: Michał Zawacki i Andrzej Strejlau

Prowadzący studio: Rafał Patyra

Goście/eksperci: Marek Citko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *