El. Ligi Europy: Lech Poznań – FC Thun w TVP Sport
Cztery polskie zespoły staną przed szansą awansu do fazy ligowej europejskich pucharów. Dwa z nich myślą poważnie o Lidze Europy. Jedną z tych drużyn jest Lech Poznań, który w ostatniej rundzie eliminacji zmierzy się ze szwajcarskim FC Thun. Mecz mistrza Polski z sensacyjnym mistrzem Szwajcarii będzie transmitowany na antenach Telewizji Polskiej!
Lech Poznań nie spełni marzenia o grze w Lidze Mistrzów, ale jest pewny gry jesienią w europejskich pucharach. Dzięki wyeliminowaniu KI Klaksvik ma zapewnione miejsce w Lidze Konferencji. Mistrz Polski chciałby jednak wywalczyć coś więcej, czyli awans do Ligi Europy. Byłby pierwszym polskim zespołem w LE po wprowadzeniu przez UEFA formatu z fazą ligową. To więcej spotkań i więcej pieniędzy niż w LK.
Rywalem Lecha w ostatniej rundzie eliminacji LE jest FC Thun, sensacyjny mistrz Szwajcarii. W minionym sezonie wywalczył tytuł pierwszy raz w swojej ponad 120-letniej historii. Dokonał tej sztuki jako beniaminek ligi szwajcarskiej.
W tym sezonie Thun jednak nie zachwyca. Kadra zespołu jest słabsza niż w zeszłym sezonie, co szczególnie widać w defensywie. W starciach z Young Boys Berno i Bazyelą mistrzowie stracili łącznie dziesięć goli. W eliminacjach Ligi Mistrzów musieli uznać wyższość Dinama Zagrzeb, a w trzeciej rundzie elim. LE męczyli się z Vikingurem Rejkiawik. Thun wygrał pierwszy mecz 3:0, ale rewanż przegrał 2:3. Dlatego też Lech będzie uznawany za faworyta dwumeczu.
Pierwszy mecz Lech zagra z Thun u siebie. To spotkanie pokaże Telewizja Polska!
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 20 sierpnia. Początek o godzinie 19:00.
foto, źródło. TVP Sport
