Sport w TVTVP

El. Ligi Konferencji UEFA. 3. runda. Raków Częstochowa – Rubin Kazań w TVP2 i TVP Sport

Raków Częstochowa po emocjonującej serii rzutów karnych awansował do 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji UEFA. W niej spotyka się z Rubinem Kazań, dwukrotnym mistrzem Rosji.

 

Debiut w europejskich pucharach wypadł pomyślnie. Raków Częstochowa uporał się z pierwszym rywalem w drugiej rundzie eliminacji Ligi Konferencji UEFA. Wicemistrzowie Polski po rzutach karnych wyeliminowali Suduvę Mariampol.

Przed Rakowem trudne wyzwanie. W trzeciej rundzie czeka ich starcie z Rubinem Kazań. Mowa o klubie, który stosunkowo nie tak dawno grał w Lidze Mistrzów, a w XXI wieku bardzo często występował w europejskich pucharach. Rubin to dwukrotny mistrz Rosji. Po tytuł sięgał w 2008 i 2009 roku. Przez kilka ostatnich lat wiodło mu się gorzej i nie kwalifikował się do pucharów, ale wrócił do nich i zmierzy się z zespołem wicemistrza Polski.

– Mamy bardzo dużo problemów kadrowych i szacunek dla mojej drużyny, że mimo to wygraliśmy. Gdy się nie udało wygrać w 90 minutach, to chcieliśmy to uczynić w dogrywce. Skoro to się nie udało, to trzeba było to zrobić w rzutach karnych. To się udało. Wiemy, że debiutanckie sezony w europejskich pucharach są trudne. Teraz mamy mocniejszego rywala, będziemy chcieli go pokonać przyznał po wygranych rzutach karnych trener Rakowa, Marek Papszun.

Jego zawodnicy spotkają się z Rubinem 5 sierpnia o godzinie 21:00 przed własną publicznością. Do rewanżu dojdzie tydzień później w Kazaniu.

Pierwszy mecz, podobnie jak spotkania z Suduvą Mariampol w Bielsku-Białej. To tam Raków gra w europejskich pucharach. Mimo że w PKO Ekstraklasie występuje już w Częstochowie, to wciąż musi poczekać na pierwsze starcie na arenie międzynarodowej pod Jasną Górą.

Ostatnie miesiące są dla Rakowa znakomite. Zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar oraz Superpuchar Polski, a w debiucie w europejskich pucharach wygrał dwumecz z Suduvą Mariampol. W kolejnej fazie zmierzy się ze znaną drużyną Rubina Kazań. Aby awansować do fazy grupowej, częstochowianie muszą wyeliminować nie tylko Rosjan, ale i kolejnych rywali.

Eliminacje Ligi Konferencji: Raków Częstochowa – Rubin Kazań, 3. runda. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: środa, 4 sierpnia o godzinie 20:00

Transmisja: 19:05 TVP Sport (tylko studio), TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV, od godz. 19:35 w TVP2

Kto skomentuje: Maciej Iwański, Kazimierz Węgrzyn

Prowadzący studio: Kacper Tomczyk

Goście/eksperci w studiu: Maciej Szczęsny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *