El. MŚ 2022: Brazylia – Paragwaj w TVP Sport

W Ameryce Południowej zbliżamy się ku decydującym rozstrzygnięciom odnośnie awansów na mistrzostwa świata w Katarze. Jeden z pewnych wyjazdu na mundial zespołów powalczy o przebrnięcie eliminacji bez porażki. Transmisja meczu Brazylia – Paragwaj na żywo w nocy z wtorku na środę na TVPSPORT.PL, a od drugiej połowy w TVP Sport.

Tylko trzy kolejki pozostały zespołom w Ameryce Południowej do zakończenia rywalizacji o awans do MŚ 2022. Brazylia oraz Argentyna zapewniły sobie występ w turnieju w Katarze jeszcze w zeszłym roku.

Pozostały dwa wolne miejsca, jeśli chodzi o bezpośredni awans. Z kolei piąta drużyna w tabeli CONMEBOL wystąpi w barażach międzykontynentalnych. Blisko sukcesu jest Ekwador. Dzięki bardzo dobrej formie w ostatnim czasie w korzystnej sytuacji jest Peru, które wyprzedza Urugwaj. Na szóstej lokacie, plasuje się Kolumbia. Za to Paragwaj, notabene ćwierćfinalista MŚ 2010, zajmuje dopiero 9. miejsce.

Canarinhos pozostają niepokonani w eliminacjach. Mimo nieobecności chociażby Neymara, udało im się utrzymać ten świetny bilans. Poprzedni mecz z Ekwadorem odbił się jednak szerokim echem głównie z uwagi na dwie czerwone kartki pokazane w odstępie pięciu minut. Otrzymali je w 15. minucie Alexander Dominguez z drużyny gospodarzy, a także Emerson Royal występujący w ekipie gości. Wykluczony został też później Alisson Becker, ale decyzję o czerwonej kartce anulowano po analizie VAR.

Eliminacje MŚ 2022, mecz Brazylia – Paragwaj. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy początek meczu: wtorek, 2 lutego, godz. 1:30

Transmisja: 1:25 na TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV, od drugiej połowy również w TVP Sport

Kto skomentuje: Hubert Bugaj, Bartłomiej Rabij