El. MŚ 2022. Mecz Brazylia – Argentyna. Transmisja online meczu w tvpsport.pl

Wniedzielę o godzinie 20:55 rozegrany zostanie wielki hit. Stawką bilety na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Niepokonana w obecnych eliminacjach Brazylia z Neymarem zmierzy się z Argentyną Leo Messiego, który po latach prób zdobył trofeum Copa America 2021. Gdzie oglądać mecz? Transmisja na antenie TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej.

Po 7 kolejkach eliminacji MŚ strefy CONMEBOL na prowadzeniu znajduje się Brazylia z kompletem 21 punktów. Argentyńczycy zajmują drugie miejsce ze stratą sześciu “oczek”. Albicelestes trzy razy stracili punkty, remisując kolejno z reprezentacjami Paragwaju, Kolumbii i Chile. Czy tym razem zdobędą komplet punktów? Tym razem trudno wskazać zdecydowanego faworyta.

Oba zespoły znają się doskonale. Niedzielne spotkanie będzie 107. oficjalnym meczem między tymi reprezentacjami. Ostatni raz mierzyli się w finale Copa America (11 lipca), czyli niespełna 2 miesiące temu. Ze zwycięstwa cieszył się wówczas zespół Argentyny, który po golu Angela Di Marii pokonał niedzielnych rywali 1:0.

Tym samym Argentyńczycy przerwali passę czterech przegranych finałów z rzędu i zdobyli pierwsze od 1993 roku mistrzostwo Ameryki Południowej. Było to ich 15 zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju.

W niedzielnym starciu nie wystąpią niektórzy zawodnicy obu reprezentacji, występujący na co dzień w zespołach angielskiej Premier League. Listę otwierają takie gwiazdy jak Alisson, Fabinho, Richarlison oraz Gabriel Jesus. Jest to spowodowane bardzo restrykcyjnymi przepisami w Wielkiej Brytanii dotyczącymi długiej kwarantanny dla osób wracających z krajów znajdujących się na covidowej czerwonej liście.

Jedni i drudzy przystąpią do meczu w dobrych nastrojach po wygranych w poprzedniej kolejce, która odbyła się w nocy z 2 na 3 września. Oba zespoły grały na wyjeździe, Brazylia po wyrównanym meczu wyszarpała zwycięstwo 1:0 w spotkaniu z Chile po golu Ribeiro.

Argentyna miała ułatwione zadanie po zasłużonej czerwonej kartce Adriana Martineza w 28 minucie, a wynik 3:1 przeciwko Wenezueli mówi wszystko o tym spotkaniu. Na listę strzelców wpisali się Lautaro Martinez, Joaquin Correa i Angel Correa dla Wenezueli gola honorowego strzelił w 94 minucie Yeferson Soteldo. Czy Brazylia straci pierwsze punkty w tych eliminacjach? A może to właśnie Canarinhos zrewanżują się za przegrany finał mistrzostw Ameryki Południowej. Wszystko rozstrzygnie się w niedzielę o 20:55 w Recife na Arenie Pernambuco. Obiekcie wybudowanym specjalnie na mistrzostwa świata w 2014 roku.

Bilans dotychczasowych spotkań pomiędzy Brazylią i Argentyną: 44 zwycięstwa Brazylii, 22 remisy, 40 zwycięstw Argentyny, bilans bramkowy 176:168 na korzyść Canarinhos.

El. MŚ 2022: Brazylia – Argentyna. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 5 września o godz. 20:55

Transmisja: 20:55 TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV