Bez kategoriiSport w TVTVP

El. MŚ 2022. Zjednoczone Emiraty Arabskie – Australia w TVP Sport

Czekamy na wyłonienie dwóch ostatnich finalistów mistrzostw świata w Katarze. Dojdzie do tego po barażach interkontynentalnych. We wtorek rywala pozna reprezentacja Peru.

W niedzielę poznaliśmy 30. uczestnika tegorocznych mistrzostw świata. Została nim reprezentacja Walii, która uzupełniła grono finalistów z Europy. Pozostały więc jeszcze dwa miejsca w turnieju finałowym.

Wyłonią ich baraże międzykontynentalne. Decydujące spotkania zostaną rozegrane 13 i 14 czerwca w Katarze. Wówczas będziemy znać już skład wszystkich grup. Najpierw jednak dojdzie do barażu między ekipami z trzecich pozycji w strefie azjatyckiej.

Bezpośredni awans wywalczyły Iran, Japonia, Arabia Saudyjska oraz Korea Południowa, dołączając do gospodarza MŚ. Szanse na grę w mundialu zachowały za to Zjednoczone Emiraty Arabskie oraz Australia.

O której mecz między tymi zespołami? Zacznie się we wtorek o godzinie 20:00 na Ahmad bin Ali Stadium w Al Rayyan. Zwycięzca sześć dni później na tym samym obiekcie zagra o awans do mistrzostw z piątą drużyną strefy CONMEBOL – Peru. Następnego dnia dojdzie do starcia między Kostaryką oraz Nową Zelandią.

Prowadzona przez Argentyńczyka Rodolfo Arruabarrenę drużyna z Bliskiego Wschodu walczy o drugi występ w mistrzostwach świata, po 32 latach przerwy. “Socceroos” z kolei grali w mundialu już pięciokrotnie, w tym w czterech ostatnich edycjach. Jednak największe gwiazdy z tamtych turniejów zakończyły już kariery, a następcy nie prezentują jeszcze takiego poziomu.

Ekipa z ZAE ma w składzie za to Ali Mabkhouta, który jest jednym z najlepszych strzelców w historii piłki reprezentacyjnej. Obecnie z 80 golami zajmuje w tej klasyfikacji szóste miejsce. M.in. o pięć trafień wyprzedza Roberta Lewandowskiego.

El. MŚ, mecz barażowy ZEA – Australia. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: wtorek, 7 czerwca o godzinie 20:00

Transmisja: od 19:55 w TVPSPORT.PL,  aplikacji mobilnej oraz Smart TV, retransmisja od 23:45 w TVP Sport

Kto skomentuje: Jacek Jońca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *