Sport w TVTVP

El. MŚ: Polska – Kosowo w TVP Sport

Kobieca reprezentacja Polski kończy eliminacje mistrzostw świata 2023. Biało-czerwone przed ostatnią kolejką wciąż mają szanse na występ w barażu, ale nie wszystko zależy od nich. Transmisja na żywo meczu Polska – Kosowo w TVP.

 

Po roku zmagań kończy się rywalizacja europejskich drużyn w grupach eliminacji mistrzostw świata. Bezpośredni awans wywalczyły ze Starego Kontynentu już Francja, Hiszpania, Szwecja, Dania, Anglia, Niemcy i Norwegia. Skandynawki zgodnie z przewidywaniami wygrały grupę, w którym występują też Polki.

Zawodniczki Niny Patalon wciąż mają szanse na drugie miejsce, które pozwoli na grę w dwustopniowych barażach. Wyłonią one trzy ostatnie uczestniczki MŚ ze strefy UEFA. Jednak nawet zwycięstwo w ostatnim meczu nie musi zagwarantować biało-czerwonym pozostania w grze. Obecnie tracą dwa punkty do Belgijek. Drużyna z Beneluksu ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań, wiec wystarczy im remis z Armenią. A ten zespół ma zero punktów i bilans bramek 1:64.

Ostatnie mecze grupy F zostaną rozegrane we wtorek. Początek o godzinie 18:30. Polki z reprezentantkami Kosowa zmierzą się w Lublinie.

W czwartek nasz zespół przedłużył nadzieje na baraże dzięki zwycięstwu 2:1 na wyjeździe z Albanią. Bohaterką była zdobywczyni obu bramek Ewa Pajor. Tego samego dnia najbliższe przeciwniczki pokonały u siebie Armenię w takim samym rozmiarze. Była to dopiero ich druga wygrana w eliminacjach.

W pierwszym spotkaniu między tymi drużynami było 2:1 dla polskich piłkarek. Gole strzelały wówczas 17-letnia Karolina Gec oraz Martyna Wiankowska.

Nina Patalon nie będzie mogła skorzystać we wtorek z Nikoli Karczewskiej, która będzie pauzowała z powodu kartek.

El. MŚ kobiet, mecz Polska – Kosowo. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: wtorek, 6 września o godzinie 18:30

Transmisja: 18:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL,  aplikacji mobilnej i Smart TV

Kto skomentuje: Michał Zawacki, Joanna Tokarska

Prowadzący studio: Marcin Wojtasik

Reporterka: Agata Bachanek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *