Sport w TVTVP

Eliminacje EURO 2024: Polska – Czechy w TVP1 i TVP Sport

Reprezentacja Polski zagra z Czechami w swoim ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji Euro 2024. Biało-czerwoni potrzebują zwycięstwa, by zachować matematyczne szanse na bezpośredni awans do turnieju.

 

Reprezentacja Polski w tym roku walczy o awans do Euro 2024. Po losowaniu wydawało się, że nie powinna mieć dużych problemów ze zrealizowaniem tego zadania. Zwłaszcza, że dwa najlepsze zespoły grupy zagrają w turnieju finałowym. Niestety, stało się inaczej. Nasi piłkarze są coraz bliżej tego, by o awans walczyć w barażach.

Na początek reprezentacja przegrała w Pradze z Czechami 1:3. Jednak wiadomo było, że to najtrudniejszy na papierze występ w eliminacjach. Następnie w marcu po golu Karola Świderskiego pokonała Albanię 1:0. W czerwcu doszło do kompromitującej porażki 2:3 w Kiszyniowie z Mołdawią.

Po ponad dwóch miesiącach przerwy wygrała na PGE Narodowym z Wyspami Owczymi 2:0 po golach Roberta Lewandowskiego. Trzy dni później w Tiranie biało-czerwoni rozczarowali. Przegrali z Albanią 0:2. Po pięciu meczach Polska zajmowała przedostatnie miejsce w grupie i zgromadziła na koncie zaledwie sześć “oczek”.

Jeżeli biało-czerwoni chcą myśleć o przyszłorocznym czempionacie Euro 2024 bez konieczności gry w barażach, musieli spełnić jeden z warunków potrzebnych do realizacji tego celu, a więc wywalczenia kompletu punktów w wyjazdowym starciu z Wyspami Owczymi. Tak się stało, a kadra pod przewodnictwem Michała Probierza wygrała na wyjeździe z Farerami 2:0. Później znów nadeszło rozczarowanie. Remis 1:1 z Mołdawią sprawił, że szanse na bezpośredni awans zmalały.

Polacy zajmują obecnie trzecie miejsce w grupie z punktem straty do drugich Czechów i trzema do liderującej Albanii. W kwestii bezpośredniego awansu nie są już zdani na siebie. Potrzebują zwycięstwa w ostatnim spotkaniu i tego, by Czesi potknęli się w ostatniej kolejce.

Kolejny mecz zostanie rozegrany w Warszawie. Transmisja starcia z Czechami w w piątek Telewizji Polskiej. Biało-czerwoni spróbują zrewanżować się przeciwnikom za bolesną porażkę w pierwszym spotkaniu. Początek studia o godz. 18:30. Mecz skomentują Jacek Laskowski i Marcin Żewłakow.

Eliminacje Euro 2024, mecz Polska – Czechy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 17 listopada, godzina 20:45

Gdzie i o której transmisja: studio od 18:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HbbTV, a od godz. 20:20 w TVP 1

Kto skomentuje: Jacek Laskowski, Marcin Żewłakow

Prowadzący studio: Mateusz Borek

Goście/eksperci: Jakub Wawrzyniak, Artur Wichniarek, Janusz Michallik, Adrian Mierzejewski, Rafał Ulatowski (analiza)

Reporterzy: Patryk Ganiek, Kacper Tomczyk, Szymon Borczuch, Jacek Kurowski

foto. TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *