Sport w TVTVP

Eliminacje Ligi Europy: Legia Warszawa – Slavia Praga w TVP2 i TVP Sport

Mistrz Polski dobrze się spisał w pierwszym spotkaniu o fazę grupową Ligi Europy. W rewanżu decydującej rundy eliminacji nie stoi na straconej pozycji.

 

To będzie spotkanie, które zdecyduje, gdzie na jesieni będzie rywalizował mistrz Polski. W razie porażki będziemy oglądać jego zmagania w Lidze Konferencji. Jeśli uda mu się awansować, to po sześciu latach znów zagra w fazie grupowej Ligi Europy.

Legia po odpadnięciu z eliminacji Ligi Mistrzów trafiła w decydującej rundzie el. LE (play-off) na inny zespół, któremu nie udało się awansować do Champions League. Do pierwszego meczu przystępowała osłabiona brakiem kilku zawodników.

Wydawało się, że Slavia Praga powinna stworzyć sobie przewagę przed rewanżem. W końcu to ćwierćfinalista poprzedniej edycji Ligi Europy. Wojskowi mimo przewagi rywali zdołali przywieźć z Czech bardzo cenny remis.

Pierwszy gol był zasługą nowych zawodników. Po podaniu od Maika Nawrockiego wynik otworzył Mahir Emreli. Wyrównał Alexander Bah.

Legia po chwili znów prowadziła. Solową akcją i bardzo ładnym strzałem popisał się odchodzący do Celtiku Josip Juranović. Na bramkę Chorwata gospodarze odpowiedzili tuż przed przerwą, za sprawą Lukasa Masopusta. W drugiej połowie Artur Boruc nie dał się już pokonać i wynik się nie zmienił.

Czesławowi Michniewiczowi i jego zawodnikom udało się nie przegrać mimo braku m.in. Bartosza Slisza i Tomasa Pekharta. Na szczęście dla piłkarzy z Łazienkowskiej będą mogli po tym spotkaniu trochę odpocząć.

Władzie ligi zezwoliły na przełożenie zaplanowanego na 22 sierpnia spotkania PKO Ekstraklasy z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Mistrzowie Polski będą mieli więcej czasu na przygotowanie się do czwartkowego spotkania.

A będzie ono miało duże znaczenie w kontekście punktów rankingowych dla Polski oraz finansów stołecznego klubu. Mamy nadzieję, że sprawdzi się przysłowie: do trzech razy sztuka. W poprzednich dwóch latach warszawski zespół odpadał w 4. rundzie z Rangers FC oraz Karabachem Agdam.

Bez względu na rezultat Legia kolejnych rywali w pucharach pozna dzień później. Losowanie grup Ligi Europy i Ligi Konferencji w piątek w Stambule, podobnie jak przeprowadzane dzień wcześniej losowanie grup piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Eliminacje Ligi Europy, Legia Warszawa – Slavia Praga, rewanżowy mecz 4. rundy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: czwartek, 26 sierpnia o godzinie 21:00

Transmisja: 20:55 TVP 2, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, w TVP Sport studio w przerwie i po meczu

Kto skomentuje: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście/eksperci w studiu: Jakub Wawrzyniak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *