Eliminacje ME 2020 piłkarek ręcznych: mecze Polek z Rumunkami w TVP Sport

Polskie piłkarki ręczne rozegrają w marcu kolejne dwa mecze w eliminacjach mistrzostw Europy 2020. Biało-czerwone dwukrotnie zmierzą się z półfinalistkami ostatniego Euro, Rumunkami. Transmisja obu spotkań w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport.

 

 

 

 

 

Pierwszy mecz odbędzie się w środę 25 marca w Lubinie. Spotkanie zaplanowane jest na godz. 18:00, a nasza transmisja rozpocznie się już o godz. 17:30. Cztery dni później obie drużyny spotkają się w położonym na południu Rumunii Ploeszti. Początek meczu o godz. 17:00. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 16:35.

Eliminacje ME 2020 piłkarek ręcznych:

Polska – Rumunia / 25 marca (środa), godz. 18:00 Transmisja od godz. 17:30 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport

Rumunia – Polska / 29 marca (niedziela), godz. 17:00 Transmisja od godz. 16:35 w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji TVP Sport

Będą to kolejno trzecie i czwarte spotkanie Polek w eliminacjach. Po dwóch seriach gier mają na koncie komplet czterech punktów, które uzyskały dzięki zwycięstwom nad Wyspami Owczymi (28:16 w Kwidzynie) i Ukrainą (27:26 w Kijowie). Te dały im jak na razie pozycję liderek tabeli grupy 7, ale druga Rumunia również ma w dorobku cztery punkty.

Rumuńska kadra jest obecnie w fazie przebudowy. Ta została wymuszona przez niedawną aferę dopingową z udziałem podstawowych zawodniczek Elizy Buceschi, Cristiny Laslo, Bianki Bazaliu i Darii Bucur, które poddały się niedozwolnej dożylnej terapii laserowej w swoim klubie. Wszystkie zostały zawieszone, a osłabiona ich brakiem reprezentacja – w 2018 roku czwarta na mistrzostwach Europy – grudniowe mistrzostwa świata w Japonii zakończyła dopiero na 12. miejscu. Co więcej, w styczniu z prowadzenia kadry zrezygnował Szwed Tomas Ryde.

Polki przygotowania do meczów rozpoczną w połowie miesiąca. Ostatnie ligowe spotkania zaplanowane są na 15 marca. Trener Arne Senstad na dniach powinien ogłosić skład reprezentacji na nadchodzące zgrupowanie. Wiadomo już, że wśród powołanych zabraknie spodziewającej się dziecka Kingi Achruk.

Oprócz marcowego dwumeczu, Polki czekają jeszcze rewanżowe spotkania z Wyspami Owczymi (27 lub 28 maja w Thorshavn) oraz Ukrainą (31 maja w Koszalinie). Awans na Euro 2020, które między 3 a 20 grudnia odbędzie się w Danii i Norwegii, wywalczą po dwie drużyny z każdej z siedmiu grup eliminacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *