Eliminacje ME 2020 Polska – Niemcy w TVP Sport

Bez byłego kapitana reprezentacji Adama Malchera i tylko z jednym środkowym rozgrywającym – w takim składzie polscy piłkarze ręczni przystąpią do środowego meczu eliminacji ME 2020 z Niemcami w Gliwicach.

 

Debiutujący w roli selekcjonera reprezentacji Patryk Rombel musiał zrezygnować we wtorkowy wieczór z pięciu zawodników. Podczas trwającego od czwartku zgrupowania miał do dyspozycji aż 21 graczy, choć de facto część z nich dołączyła do zespołu dopiero w weekend lub – tak jak walczący o trofea w Niemczech i Hiszpanii Piotr Chrapkowski i Kamil Syprzak – w poniedziałek.

Rombel zaskoczył. Główną niespodzianką jest brak wspomnianego już Malchera, który podczas ostatnich meczów reprezentacji w styczniu był jej kapitanem. Teraz przegrał rywalizację z Mateuszem Korneckim i Adamem Morawskim.

W oczy rzuca się też zaledwie jeden nominalny playmaker w składzie – i to niezbyt doświadczony Maciej Pilitowski, który u poprzedniego selekcjonera Piotra Przybeckiego nie zdążył rozegrać choćby spotkania. Rombel dobrze zna go jednak z czasów wspólnej pracy w Kwidzynie i to jemu powierzy w środę zadanie prowadzenia gry Polaków.

Niewykluczone jednak, że biało-czerwoni spróbują też innych wariantów, choćby z grą na dwóch obrotowych – co mogłoby wskazywać aż sześciu bocznych rozgrywających w kadrze. Po długiej przerwie do kadry wracają Paweł Podsiadło i Michał Szyba oraz leczący do niedawna kontuzję Tomasz Gębala.

Środowe spotkanie w Arenie Gliwice rozpocznie się o godz. 18:00. Transmisja w TVP Sport, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej od godz. 17:35. 

Skład reprezentacji Polski na mecz z Niemcami:

Bramkarze: Mateusz Kornecki (NMC Górnik Zabrze), Adam Morawski (Orlen Wisła Płock)

Lewoskrzydłowi: Piotr Jarosiewicz (KS Azoty Puławy), Przemysław Krajewski (Orlen Wisła Płock)

Lewi rozgrywający: Piotr Chrapkowski (SC Magdeburg, Niemcy), Tomasz Gębala (Orlen Wisła Płock), Paweł Podsiadło (KS Azoty Puławy)

Środkowi rozgrywający: Maciej Pilitowski (Energa MKS Kalisz)

Prawi rozgrywający: Rafał Przybylski (Fenix Toulouse HB, Francja), Marek Szpera (Energa MKS Kalisz), Michał Szyba (Cesson Rennes, Francja)

Prawoskrzydłowi: Michał Daszek (Orlen Wisła Płock), Arkadiusz Moryto (PGE VIVE Kielce)

Obrotowi: Maciej Gębala (SC DHfK Lipsk, Niemcy), Kamil Syprzak (FC Barcelona Lassa, Hiszpania), Patryk Walczak (TuS N-Luebbecke, Niemcy)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *