DVB-TSport w TVTVP

Eliminacji mistrzostw świata: Brazylia – Peru w TVP Sport

Canarinhos jak na razie wygrali wszystkie rozegrane spotkania eliminacji mistrzostw świata. W kolejnym zmierzą się z drużyną, z którą ostatnio rywalizowali w półfinale Copa America. Czy przedłużą zwycięską serię?

Za drużynami z Ameryki Południowej walczącymi o mundial 2022 już osiem kolejek. Dwie najlepsze drużyny mają na swoim koncie tylko siedem spotkań. Spotkanie Brazylii z Argentyną w Sao Paolo zostało przerwane tuż po rozpoczęciu. Wszystko przez służby sanitarne, które wtargnęły na boisko, domagając się deportacji czterech piłkarzy gości. Mieli oni złamać obostrzenia covidowe.

FIFA zdecyduje, co dalej z tym meczem. Reprezentacja Brazylii musi skupić się na kolejnym występie. Na boisku na razie jest niepokonana w eliminacjach. W siedmiu starciach straciła zaledwie dwie bramki, strzelając aż 17. Pięć z nich to trafienia Neymara.

Peru słabo rozpoczęło eliminacje, ale w ostatnich trzech potyczkach zgromadziło siedem punktów. Już we wrześniu zremisowało z Urugwajem 1:1 oraz pokonało Wenezuelę 1:0.

Na Maracanie zdecydowanym faworytem będą gospodarze. Z najbliższym rywalem przegrali ostatnio towarzysko dwa lata temu. Kolejne trzy spotkania kończyły się zwycięstwami Canarinhos. W pierwszym starciu el. MŚ pokonali na wyjeździe La Blanquirroja 4:2, a hat-trickiem popisał się Neymar.

Podczas tegorocznego Copa America najpierw wygrali w grupie 4:0. W półfinale turnieju zwyciężyli 1:0, a bramkę zdobył Lucas Paqueta.

El. MŚ 2022, mecz Brazylia – Peru. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: piątek, 10 września o godzinie 2:30

Transmisja: 2:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, od 2. połowy w TVP Sport

Kto skomentuje: Hubert Bugaj