Zapowiedzi TV

„Elita wydziału zabójstw” w październiku na CBS Reality

Detektywi David Quinn i Vince Velazquez z policji w Atlancie mają na swoim koncie setki przeprowadzonych i rozwiązanych śledztw w sprawach morderstw. Gdy ten duet zaczyna prowadzić dochodzenie, to sprawcy zbrodni z pewnością trafią do więzienia. Serial „Elita wydziału zabójstw” przedstawia najbardziej zaskakujące, szokujące i rozdzierające serca sprawy, nad którymi Quinn i Velazquez pracowali w trakcie swojej przeszło dwudziestoletniej służby. Kanał CBS Reality zaprasza na serial „Elita wydziału zabójstw” od 22 października, w każdy poniedziałek o 21:00.

 

 

Program zabiera widzów w interesującą podróż w głąb historii zbrodni, która rozpoczyna się w momencie, gdy dzwoni policyjny telefon. Podążamy za detektywami przez wszystkie meandry śledztwa, aż do aresztowania i skazania przestępców. W każdym odcinku serii „Elita wydziału zabójstw” mamy okazję przyjrzeć się z bliska pracy stróżów prawa i poznać tajniki prowadzenia dochodzeń. Dzięki rekonstrukcjom wydarzeń oraz wywiadom z detektywami Quinnem i Velazquezem oraz ich współpracownikami możemy poczuć się jak członkowie zespołu dochodzeniowego.

W jednym z odcinków bierzemy udział w wyjątkowo trudnym śledztwie prowadzonym przez detektywistyczny duet. 1 lipca 2009 roku na polu na tyłach osiedla Flipper Temple w Atlancie zostaje znaleziona czaszka ze śladem postrzału, a po dokładnym sprawdzeniu gruntu również reszta szkieletu. Z badań przeprowadzonych przez patologów wynika, że szczątki należą do nastoletniego Afroamerykanina, który zginął od strzału w głowę. Jego szkielet mógł leżeć w zaroślach nawet przez kilkanaście lat. Detektywi Quinn i Velazquez próbują poznać tajemnicę, jaką zabrał ze sobą chłopak, kim był i dlaczego zginął. Przeczesują policyjne archiwa w poszukiwaniu zgłoszeń o zaginionych nastolatkach. Sprawdzają różne scenariusze, lecz bez skutku. Postanawiają poprosić o pomoc mieszkańców Atlanty i dzięki współpracy z lokalną stacją telewizyjną apelują o kontakt z Quinnem w przypadku jeśli ktoś 10 lat temu słyszał o zaginięciu chłopaka, lub ktoś z ich bliskich bądź znajomych zniknął bez śladu.

Program w swym domu na przedmieściach Atlanty ogląda DeAngela Watson, której brat osiem lat wcześniej poszedł do kina i nigdy nie wrócił do domu. Policja uznała wtedy, że chłopak uciekł z domu i zaprzestała jego poszukiwań. DeAngela bezzwłocznie kontaktuje się z Quinnem twierdząc, że jest pewna, że to są szczątki jej brata, 15-letniego Alana Watsona. Detektywi postanawiają porównać DNA pobrane od kobiety oraz jej babci, Virginii Stinson. Badania laboratoryjne potwierdzają przypuszczenia detektywów – szczątki znalezione na polu należą do Alana Watsona.

Quinn i Velazquez po ustaleniu tożsamości chłopca mogą rozpocząć dochodzenie
w sprawie morderstwa. Rozmowa z rodziną Alana wskazuje na to, że chłopak mógł wpaść w złe towarzystwo i najprawdopodobniej zaczął spotykać się z gangiem lokalnych handlarzy narkotyków, którego szefem był postrach okolicy, bezwzględny Dion Sims.

W trakcie śledztwa na jaw wychodzą wydarzenia z feralnej nocy. Do detektywów zgłasza się kobieta o imieniu DeDe, która twierdzi, że pewnego sierpniowego wieczoru w 2001 roku usłyszała strzał, a potem widziała swoją sąsiadkę wybiegającą z mieszkania i wykrzykującą „On strzelił mu w głowę!”. Przestraszona, zamknęła drzwi i zapomniała o sprawie, aż do chwili, gdy zobaczyła informację o odnalezieniu szczątków Watsona. Połączyła fakty i postanowiła zgłosić się na policję.

Detektywi odnajdują Tamikę, kobietę, o której mówiła DeDe. Okazuje się, że jej chłopakiem w 2001 roku był handlarz narkotyków, Dion Sims. Kobieta przyznaje, że feralnego wieczoru była świadkiem zabójstwa. Alan Watson przyszedł do Diona, by rozliczyć się ze sprzedanych narkotyków. Między mężczyznami wywiązała się kłótnia, ponieważ Watson zgubił część „towaru” przeznaczonego na sprzedaż. Sims nie mógł mu tego wybaczyć i postanowił go ukarać. Strzelił nastolatkowi w głowę. Tamika widziała jak chłopak pada na podłogę w sypialni, a wokół niego tworzy się kałuża krwi. Przerażona wybiegła z mieszkania i właśnie wtedy widziała ją DeDe. Jednak wiedziała, że nie może zawiadomić policji, ponieważ dołączyłaby do Watsona. Sims pozbył się ciała chłopaka wrzucając je w zarośla na polu na tyłach osiedla Flipper Temple.

Detektywi niezwłocznie aresztują Diona Simsa. Mężczyzna w 2010 roku zostaje skazany na dożywocie za morderstwo nastolatka.

Na premierę 1. sezonu serii „Elita wydziału zabójstw” zapraszamy 22 października o 21:00. Kontynuacja w następnym miesiącu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *