Canal+ PolskaMediaZapowiedzi TV

EMIGRACJA, nowy serial Canal+ Polska, na zdjęciach w Londynie! Co słychać na planie serialu? (wideo)

Dzikie plenery Puszczy Kampinoskiej, odpowiadające szalonym przygodom bohaterów, Dni Agrestu w Grójcu oraz Londyn – charakterystyczna metropolia, w której dzieje się lwia część akcji serialu. Trwają intensywne prace na planie zdjęciowym EMIGRACJI, adaptacji bestsellerowej książki Malcolma XD. Premiera nowej produkcji CANAL+ Polska już wiosną przyszłego roku.

 

Mnogość lokacji, wyjątkowa i bogata obsada aktorów wcielających się we freaków z powieści Malcolma XD oraz towarzyszący ekipie filmowej dobry humor – tak wyglądają prace na planie serialu EMIGRACJA. Twórcy produkcji wiernie oddają pełną nieprzewidywalnych zwrotów akcji i absurdalnych sytuacji fabułę bestsellera autora, którego prawdziwa tożsamość cały czas pozostaje zagadką.

Widzowie mogą spodziewać się szalonego kina drogi – pełnego niefortunnych zdarzeń, komizmu oraz niecodziennych sytuacji zderzających naszą polską, często zaściankową mentalność z kosmopolityczną metropolią, jaką jest Londyn. Myślę, że pod tą komediową powierzchnią kryje się jednak sporo prawdy o tym, z czym spotykają się nasi rodacy wyjeżdżający za chlebem – nie tylko do Wielkiej Brytanii, ale również innych krajówmówi Tomasz Włosok, odtwórca głównej roli.

 

 

Główną rolę w serialu odgrywa tętniący życiem tygiel kulturowy i jedna z największych europejskich metropolii – Londyn. Ekipa zdjęciowa pojawiła się w różnych charakterystycznych, ale nie tylko, dla tej stolicy lokacjach. Kluczem było jak najlepsze oddanie klimatu miasta, nie koncentrując się tylko na tych miejscach, które są najchętniej odwiedzane przez turystów.

Przy produkcji Emigracji zdecydowaliśmy się na odważne rozwiązanie – realizację zdjęć w centrum Londynu, we współpracy z brytyjską ekipą, zabierając w podróż wszystkich aktorów i twórców. Przygotowania i dokumentacje zajęły wiele miesięcy, a efektem tej pracy jest plan zdjęciowy w Londynie, w najbardziej znanych i prestiżowych lokalizacjach, takich jak: Buckingham Palace, Piccadilly Circus, China Town, Seven Dials, Covent Garden, Hyde Park czy Belgrave Square. Obsada serialu jest międzynarodowa, w epizodach pojawiają się aktorzy z całego świata, m.in. Anglii, Holandii, Niemiec, Chin, Afryki, Czech, Ameryki czy Portugalii. Cieszymy się, że polscy widzowie będą mogli zobaczyć autentyczną przygodę Malcolma w Londynie.mówi Dorota Kośmicka, producentka kreatywna Jake Vision DGA Studio.

EMIGRACJA to adaptacja bestsellerowej książki Malcolma XD, najbardziej tajemniczej postaci polskiego internetu. To historia dwóch nieco szalonych chłopaków, którzy zostają zmuszeni do opuszczenia swojego miasteczka, gdzie największą atrakcją są coroczne obchody Dni Agrestu i wyjazdu zarobkowego do Londynu. Powiedzenie jednak, że trasa nie idzie zgodnie z planem byłoby bardzo łagodnym określeniem tego co się później dzieje. Bohaterowie już na samym początku rozdzielają się w wyniku zakrapianej imprezy. Dalsza podróż utkana jest plejadą cudacznych postaci. Widz znajdzie wśród nich: tirowców, cygańskich handlarzy kamperów, anarchistów squattersów, ukrywających się przed polskim wymiarem sprawiedliwości recydywistów czy pracowników klubu go-go.

Reżyserem 10-odcinkowego serialu jest Łukasz Kośmicki („KLANGOR”), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka. Oprócz grających główne role Tomasza Włosoka i Michała Balickiego, w obsadzie znaleźli się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek.

Premiera EMIGRACJI wiosną 2023 r. na kanale CANAL+ Premium oraz platformie CANAL+ online

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym blogiem CANAL+.

CANAL+ online to serwis streamingowy oferujący tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Zdjęcie: Przemek Pączkowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *