MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

EMIGRACJA XD już od dziś w CANAL+! Posłuchajcie słuchowiska Malcolma XD „Moja Emigracja XD” (wideo)

„Takiej komedii na polskim rynku jeszcze nie było!”„najlepszy polski serial ostatnich lat” – krytycy z entuzjazmem piszą o najnowszej produkcji CANAL+ Polska. Widzowie mogą się o tym przekonać już dzisiaj, gdyż w serwisie CANAL+ online dostępne są już pierwsze dwa odcinki, z czego pierwszy za darmo. Dodatkowo ci, którzy lubią śledzić szalone historie zza kulis, mogą posłuchać audiobooka „Moja Emigracja XD”, w którym Malcolm XD głosem Józefa Pawłowskiego opowiada swoje anegdoty z planu zdjęciowego – często równie absurdalne co fabuła serialu.

 

Szalone kino drogi, wywrotowa komedia pełna absurdów, z galerią freaków od A do Z? To właśnie EMIGRACJA XD w pigułce. Serial będący adaptacją bestsellerowej powieści najbardziej nieznanego człowieka w polskim internecie, Malcolma XD, opowiada historię dwóch ziomków, którzy opuszczają rodzinne strony i wyruszają na emigrację do Londynu. Scenariusz z dużym dystansem zderza polską małomiasteczkowość z tak zwanym wielkim światem. Humor przekracza tu wszelkie granice, a kolejne pokolenie pisze własną historię emigracji – w której, dosłownie i w przenośni, co przystanek to odjazd.

 

 

Fani Malcolma XD ucieszą się na wieść, że kultowy autor przygotował dla użytkowników Empik Go słuchowisko „Moja Emigracja XD”. Charakterystycznym dla siebie pastowym językiem i głosem już wcześniej wcielającego się w postać Malcolma, Józefa Pawłowskiego (BELFER), opowiada o tym, jak został zmuszony wrócić do roboty w UK. Krowy utrudniające pracę na planie filmowym, tajemniczy grzybiarze i wyprawa po pubach, która kończy się przesłuchaniem przez ochroniarzy ambasad – jak przystało na tak szalony serial, historia zza jego kulis jest równie zabawna. Przygody Malcolma XD na planie filmowym dostępne są także w formie ebooka.

Premiera EMIGRACJI XD to dla mnie niesamowite emocje. Sprzedaż praw do książki, kombinowanie jak przenieść tak niełatwą w adaptacji powieść na język filmowy, napisanie scenariusza, nakręcenie serialu, montowanie… Cały ten dwuletni proces obfitował w prawie tyle różnych perypetii, co mój przedwstępny wyjazd do roboty do UK. Można by o tym napisać kolejną książkę, ale wtedy ryzykowalibyśmy, że wpadniemy w jakąś pętlę literacką, bo pisanie jej też mogłoby wiązać się z jakimiś przygodami, również wartymi opisania. Dlatego, żeby uniknąć efektu sprzężenia zwrotnego, zdecydowaliśmy się opowiedzieć wam historię powstania tego serialu w formie audio mówi Malcolm XD, współscenarzysta serialu i autor słuchowiska.

W ekranizacji powieści EMIGRACJA XD w głównych bohaterów, Malcolma i Stomila, wcielili się Tomasz Włosok i Michał Balicki. Obok nich na ekranie pojawią się również: Paulina Gałązka, Adam Bobik, Piotr Trojan, Jarosław Boberek, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Zieliński, Agnieszka Suchora, Michał Czernecki, Debbie Arnold, Mikołaj Chroboczek i Marcin Miodek. Reżyserem serialu jest Łukasz Kośmicki (KLANGOR), który wraz z Malcolmem XD jest współautorem scenariusza na podstawie książki. Producentem serialu jest Jake Vision DGA Studio, a producentem kreatywnym Dorota Kośmicka (THE OFFICE PL). Producentem ze strony CANAL+ Polska jest Filip Bałdyga.

Pierwsze dwa odcinki EMIGRACJI XD są już dostępne w serwisie CANAL+ online. Pierwszy odcinek dodatkowo można obejrzeć za darmo w serwisie CANAL+ online oraz na YouTube.

CANAL+ online to tysiące seriali i filmów na życzenie oraz informacje i sport na żywo. Dzięki specjalnemu programowi poleceń PODAJ DALEJ, można otrzymać tańszy dostęp do serwisu streamingowego. Wystarczy polecić serwis swoim znajomym, wykorzystując indywidualny kod polecający. Za jedno polecenie można otrzymać aż 15 zł rabatu na subskrypcję w kolejnym miesiącu, a osoba, której polecono serwis, od razu zapłaci o 15 zł mniej za pierwszy miesiąc korzystania z CANAL+ online.

Za dostęp do oferty serwisu można płacić wygodnie w miesięcznym modelu subskrypcyjnym i bez długoterminowej umowy, korzystać na wielu urządzeniach i odtwarzać treści w trzech streamach jednocześnie. Z CANAL+ online można obecnie korzystać przez przeglądarkę internetową, aplikację mobilną na iOS i Android, dekoder CANAL+ BOX 4K, aplikację w telewizorze z systemem Android TV, Samsung Smart TV i LG WebOS oraz przystawki Android TV i Apple TV.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *